Praktyczna farba kredowa do mebli

Praktyczna farba kredowa do mebli

Gdy zastanawiamy się nad tym w jaki sposób możemy szybko odmalować nasze meble powinniśmy zwrócić uwagę na farby Annie Sloan. Są one bardzo łatwe w użyciu, a przy tym dzięki kredowej zawartości mniej toksyczne niż olejowe. Kolejnym ich atutem jest krycie oraz szybkie schnięcie. W związku z tym coraz więcej osób decyduje się na malowanie mebli z użyciem tego produkty. To fantastyczny wybór, dzięki któremu będziemy mogli w jeden dzień odświeżyć wygląd naszych mebli. Warto o tego typu opcji pomyśleć, gdyż jest banalnie prosta w użyciu.

Rewelacyjne kredowe farby do malowania

biała farba annie sloanCoraz częściej słyszy się o tym, iż więcej osób chce oszczędzić i odnowić coś we własnym zakresie. Dzięki możliwości jaką dają farby kredowe będziemy w stanie osiągnąć satysfakcjonujące nas efekty. Warto sięgnąć po produkt jak biała farba Annie Sloan, ale również skorzystać z szerokiej gamy kolorystycznej. Jest ona na tyle uniwersalna, iż kolory do siebie pasują, a przy tym z łatwością je ze sobą wymieszamy tworząc nowe odcienie. Sama autorka produktu w swojej książce tłumaczy w jaki sposób możemy to zrobić i jak prosta jest to czynność. Nie jest to jednak jedyna zaleta tego produktu. Przede wszystkim przed rozpoczęciem malowania wystarczy tylko odtłuścić powierzchnię. Nie musimy dodatkowo szlifować ani nakładać podkładu. Następnie nakładamy dwie warstwy, a po każdej będziemy potrzebować maksymalnie trzech godzin na dokładne wyschnięcie. Sprawia to, iż farba ta zalicza się do szybkoschnących. Gdy jesteśmy pewni, iż taka kolorystyka nam odpowiada, a warstwy wszystko dobrze pokryły nie zapomnijmy o wosku. Dzięki niemu mebel nabierze szlachetnego wyglądu. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić z jego ilością, gdyż nie będzie w stanie zaschnąć. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że kredowe farby użyjemy na drewno, metal, jak również posadzkę czy gips. Dzięki czemu możemy w domu dopasować do naszych mebli o wiele więcej elementów. To intrygujący produkt, dzięki któremu będziemy mogli szybko odmalować nasze meble.

Jeżeli planujemy malowanie mebli warto zainteresować się kredowymi farbami od marki Sloan. Autorka ich stworzyła je trzy dekady temu, jednak w dalszym ciągu są tak samo zachwycające. Mają doskonałą jakość, szybko schną oraz dają odpowiednie krycie. Przy czym wykorzystamy je nie tylko do ogólnego malowania, ale również do prac dekoracyjnych czy tworzenia ciekawych efektów. To będzie szybkie działanie przy rezygnacji ze szlifowania oraz bejcowania, które najczęściej zabierają nam najwięcej czasu.