Praca z naczepami Schmitz

Praca z naczepami Schmitz

Jakiś czas temu zainteresowałam się tematem motoryzacyjnym. Tak naprawdę już w dzieciństwie w porównaniu do innych dziewcząt w moim wieku pasjonowałam się tematem, które mogły się wydawać bardziej pasujące do chłopców. Chodząc na spacery lubiłam podziwiać przejeżdżające pojazdy i zgadywać jaka to była marka. Na tyle się wyuczyłam czym się charakteryzuje konkretny model, że lepiej odróżniałam samochody od mojego ojca.

Kurs na temat naczep 

naczepy schmitzKiedy dorosłam wiedziałam, że chcę w przyszłości zostać kierowcą. Zawsze kiedy ktoś mnie się pytał czym chce się zajmować w przyszłości, bardzo się dziwił dlaczego akurat to. Pierwszą pracą jako kierowca było prowadzenie autobusu. Początkowo bardzo mi się to podobało, ponieważ wiedziałam, że jest to zawód, który chce wykonywać. Jednak po kilku miesiącach stwierdziłam, że potrzebuje czegoś nowego. Moja znajoma powiedziała mi, że jej wujek szuka akurat kierowcy do jego firmy. Początkowo się tego obawiałam, jednak jak się dowiedziałam kursy są nie tylko krajowe, ale głównie na terenie województwa. Kiedy o tym usłyszałam przyjęłam tę propozycje bez zastanowienia. Jeszcze przed rozpoczęciem pracy przeszłam kilka szkoleń, a na ich zakończenie miał odbyć się kurs. Oprócz mnie przyjęto jeszcze kilka osób, dlatego szkolenie odbywało się grupowo. Jedno z nich dotyczyło rodzajów naczep. Zostały nam zaprezentowane najpopularniejsze typy oraz marki. Firma w której znalazłam zatrudnienie posiadała naczepy Schmitz. Jest to największy producent naczep oraz przyczep, gwarantujący wysoką jakość oraz niezawodność. Firma posiada szeroką ofertę, która składa się z wielu produktów przeznaczonych do różnych branż, dzięki temu istnieje większe prawdopodobieństwo, że sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Firma Schmitz posiada następujące rodzaje naczep – kurtynowe, skrzyniowe, podkontenerowe, niskopodłogowe, chłodnicze oraz izotermiczne. W asortymencie dostępne są również wywrotki oraz zabudowy furgonowe. Chyba żadna firma nie ma tak rozbudowanej oferty w tej brnży.

Po zapoznaniu się z naczepami, kolejnym krokiem było poznanie rodzajów ciągników siodłowych. Po takim kursie byliśmy wszyscy doskonale przygotowani do pracy. Kilka dni później mieliśmy test praktyczny, na szczęście mi się udało zdać za pierwszym razem. Pracę  dostały cztery osoby, w tym ja. A jak mi się podobała ta praca? Muszę przyznać, że bardzo, znacznie bardziej niż praca na stanowisku kierowcy autobusów. Dużą rolę w tym odgrywa jakość prowadzonych pojazdów.