Powrót mody na żaluzje

Powrót mody na żaluzje

 

Wybór osłon okiennych jest naprawdę imponujący. Od klasycznych firanek i zasłon, przez różnego typu rolety aż po żaluzje. W każdej z tych kategorii znajdzie się wiele rodzajów o różnej cenie i różnej estetyce, wykonanych z odmiennych materiałów. Wspomniane żaluzje na pewien czas wypadły z łask jeśli chodzi o przestrzeń mieszkalną, ale obecnie znów są coraz chętniej wybierane przez osoby, które urządzają wnętrze. Wynika to z faktu, iż w sklepach dostępne są teraz nie tylko rolety z aluminium, ale i zrobione z naturalnego drewna.

Eleganckie żaluzje zrobione z drewna

żaluzje drewniane z trójmiastaDrewno to bardzo wdzięczny materiał. Pięknie się prezentuje we wnętrzach, jego kolor i usłojenie są niepowtarzalne. Jest też materiałem bardzo wytrzymałym, a dzięki zastosowaniu odpowiednich preparatów nie będzie zmieniać kolorów pod wpływem słońca, może też zyskać większą odporność na wilgoć. Ważne jest również to, że drewno stanowi dobrą izolację termiczną, tak więc bardzo dobrze pasuje na rolety, które mają nas odgradzać nie tylko od światła, ale też od ciepła z zewnątrz. Żaluzje drewniane i aluminiowe pozwalają na pełną kontrolę nad ilością słonecznych promieni, które wpadają do pomieszczenia. Można je podnieść całkowicie, aby w pomieszczeniu było bardzo jasno, całkowicie zasłonić, by w pokoju panował półmrok albo odwrócić w taki sposób, żeby wciąż było jasno, jednak bez bezpośredniego nasłonecznienia w żadnym punkcie. Wystarczy kilka ruchów i gotowe – jest to wygodniejsze niż korzystanie z rolet, które nie są aż tak wszechstronne. Ponieważ drewno to bardzo estetyczny materiał, do nie potrzebujemy już do okien firanek albo zasłon. Będą niepotrzebne, zwłaszcza w bardziej nowoczesnych aranżacjach. Sama roleta prezentuje się wystarczająco dobrze. Warto zainwestować w żaluzje drewniane z Trójmiasta, ponieważ w tej części kraju działa kilku cenionych producentów rolet. Oferują oni zarówno rolety gotowe jak też rozwiązania na wymiar. Wybieramy wówczas nie tylko szerokość i wysokość rolety, ale także szerokość poszczególnych drewnianych lameli, z których składa się żaluzja.

Żaluzje drewniane pasują do wielu pomieszczeń, mieszkalnych i biurowych. Są szczególnie przydatne tam, gdzie potrzebujemy pełnej kontroli nad ilością światła, które ma wpadać do pomieszczenia. Rolety wykonane z drewna są droższe od tych z aluminium, ale ich estetyka jest nieporównywalnie wyższa. Wyglądają klasycznie i elegancko, mają też niezaprzeczalny wymiar dekoracyjny. Jedyną drobną niedogodność może stanowić konieczność regularnego odkurzania rolet, do czego jednak wystarczy odpowiednia miotełka do kurzu.