Potrzebowałam wygodnego klina ortopedycznego

Potrzebowałam wygodnego klina ortopedycznego

Miałam dużego pecha, kiedy poślizgnęłam się na ulicy, tak że wpadłam pod samochód. Na szczęście nic groźnego mi się nie stało. Miałam tylko złamaną nogę. Mogło się skończyć dużo gorzej. Teraz, jedyne co mi doskwierało to gips na nodze. Był on bardzo niewygodny ciężko mi się siedziało, czy to na fotelu, kanapie, krześle czy łóżku. Zaczęłam więc szukać jakiegoś rozwiązania, które pomogłoby mi znieść te kilka tygodni z nogą w gipsie. Okazało się, że istnieją specjalistyczne kliny do siedzenia, które w takich sytuacjach świetnie się sprawdzają.

Poszukiwania wygodnych klinów ortopedycznych do siedzenia

wygodny klin ortopedyczny do siedzeniaWiele osób poleciło mi wygodny klin ortopedyczny do siedzenia. Jest to specjalnie wyregulowana poduszka, dzięki której chory przyjmuje odpowiednią postawę ciała. Dzięki korzystaniu z takiego urządzenia żaden mięsień nie jest przeciążony, a kręgosłup przyjmuje prawidłową postawę, która gwarantuje, że w przyszłości nie dojdzie do żadnych zwyrodnień z powodu krzywej postawy. Takie kliny zalecane są osobom częściowo unieruchomionym na przykład z powodu gipsu, a także kobietą w ciąży i osobom z problemami na tle kręgów kręgosłupa. od razu udałam się do sklepu medycznego, w którym można było kupić tego typu urządzenia. Zależało mi na tym, aby wybrać klin, który będzie nie tylko wygodny, ale i wysokojakościowy. Bez problemu udało mi się wybrać taki, który spełniał moje oczekiwania, a przy tym był dostępny w niskiej, przystępnej cenie. Zdecydowałam się na klin ortopedyczny wykonany z pianki, która była bardzo miękka i wygodna. W odpowiednim stopniu dopasowywała się do ułożenia ciała, a także gwarantowała, odpowiednią przepustowość powietrza. Od razu po zakupie zaczęłam z niej korzystać i muszę przyznać, że faktycznie była bardzo wygodna i zdecydowanie warto było w nią zainwestować. Świetnie sprawdzała się ona w momencie, kiedy miałam nogę w gipsie, ale także później bardzo dobrze spełniała swoją rolę i przydawała mi się, zwłaszcza podczas długiej pracy na komputerze.

Odkąd tylko zaczęłam z niej korzystać przestałam odczuwać dyskomfort spowodowany bólami kręgosłupa szyjnego oraz lędźwiowego. Mój lekarz ortopeda zwrócił mi także uwagę na to, że takie poduszki świetnie się sprawdzają podczas pracy siedzącej, ponieważ odciążają w dużym stopniu kość guziczną. Są one odpowiednio wyregulowane i wyprofilowane, dlatego mogą z nich korzystać zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Wystarczy tylko dobrać odpowiedni rozmiar i wytrzymałość wagową klina ortopedycznego do jego użytkownika.