Poprawa wydajności tartaku za pomocą oflisiarki

Poprawa wydajności tartaku za pomocą oflisiarki

Nie jest zaskoczeniem, że optymalizacja wydajności jest jednym z najważniejszych celów w tartaku podobnie jak w każdej innej branży. Duża różnica polega na tym, że nie ma żadnej kontroli nad jakością kłód, które trafiają do tartaku. W idealnym świecie wszystkie kłody mają nie tylko kształt cylindryczny, ale także prosty. W rzeczywistości każda pojedyncza kłoda ma niepowtarzalny kształt. Krzywe, nieokrągłe lub zwężające się kłody są powszechne i zwykle jest to kombinacja niepowtarzalnych kształtów.

Zalety oflisiarki poziomej

oflisiarka poziomaKluczowym celem działalności jest odzyskanie jak największej ilości plonów z każdej kłody. Dlatego tartaki zamieniają się w wysoce zautomatyzowane fabryki z trójwymiarowym pomiarem kłód i zaawansowanym sprzętem do pierwotnego i wtórnego rozdrabniania. Zasadniczo w tartaku istnieją trzy obszary automatyzacji. Pomiar w celu uzyskania optymalnego wzoru cięcia i odzyskania największej wydajności z drewna. Automatyzacja napędów do pozycjonowania samej techniki obróbki drewna lub narzędzi z dużą prędkością wpływającą na zwiększenie przepustowości jaką wykonuje oflisiarka pozioma. Trzecim aspektem jest automatyzacja obsługi kłody i tarcicy w celu zminimalizowania odstępu między kłodami. Wszystkie trzy obszary wspierają cel tartaku, aby uzyskać jak najwięcej drewna przy najwyższej prędkości. Niewskazany jest przypadek jakiegokolowiek przestóju, ponieważ wpływa bezpośrednio na cały proces taśmowej pracy. Dlatego inżynierowie elektrycy poszukują czujników, które sprostają wyzwaniom środowiska tartacznego. Głównie czujniki muszą spełniać wysokie normy dotyczące wibracji i wstrząsów. Ponieważ są one wystawione na działanie środowiska, obudowy ochronne pomagają chronić czujniki przed uderzeniem w nie kłody. Aby efektywnie przetwarzać kłody na tarcicę, tartaki używają dedykowanego sprzętu do różnych rozmiarów kłód. W rezultacie większe młyny mają główny i wtórny obszar awarii. Niezależnie od kłód, tartaki dążą do zminimalizowania luk i uniknięcia zmian w konfiguracji. To pozwala im działać szybciej i zwiększyć tempo produkcji. Jest to proces, w jaki kłoda zamienia się w tarcicę w tartaku.

Większość ludzi uważa produkty z drewna za coś oczywistego. Drewniane konstrukcje są w całym otoczeniu i w jakiś sposób wpływają na otaczające życie. Drewno znajduje się za kulisami ścian i podtrzymuje dach nad głowami. Drewniane podłogi, poręcze są pięknem odsłoniętych drewnianych belek i stolarki. Również dzieła sztuki wyświetlane w drewnianych ramach są nieocenioną sztuką wyprodukowaną w tartaku. Jednak niewielu użytkowaników zatrzymuje się i zastanawia się, jak tartaki przetwarzają drewno i jakich narzędzi używają.