Pomocna rola lasera krzyżowego

Pomocna rola lasera krzyżowego

Podstawową zasadą estetycznego wykończenia wnętrz jest dbałość o równe i proste linie, o właściwy poziom i pion, kąty przecinania itp. Jednym słowem o harmonię – dla naszego oka. Dokładnie takie zadanie ma do spełnienia poziomica. Jej tradycyjna wersja nastręcza czasem sporo problemów w jej użytkowaniu: kto przytrzyma narzędzie z pęcherzykiem poziomu, kto odrysuje linie, a tu ręce bolą i chwila nieuwagi, osunie się i poziom zgubiony. Na ratunek przychodzi rozwój technologiczny.

A może tak nowa wersja poziomicy?

laser krzyżowy ze statywemRewelacyjnym rozwiązaniem w takim wypadku jest laser krzyżowy ze statywem, który jako nowoczesne urządzenie dla poziomowania zapewnia rzut co najmniej dwóch wiązek światła laserowego na określoną powierzchnię, przecinające się pod kątem prostym, a także linii po skosie biegnących. Dodatkowo ustawiony na statywie, ułatwia wyznaczenie prostopadłych do siebie linii i skosów w sposób prawie bezobsługowy, jest bardzo stabilny, precyzyjny w swym pomiarze i eliminujemy jakiekolwiek naturalne drgnięcia ludzkich rąk. To profesjonalne wyznaczenie pionu, poziomu ukosu czy kątów, a nawet całej pajęczyny przecinających się linii, w przypadku bardziej złożonych poziomic laserowych.W zależności od charakteru prac jaki chcemy wykonać z udziałem ów narzędzia, taki jakościowo i cenowo egzemplarz wybierzmy.Są bowiem takie, które przeznaczone są nawet do trudnych warunkach atmosferycznych, związanych z dużym naświetleniem słonecznym, są też wielopłaszczyznowe, wieloliniowe czy rotacyjne.Lasery mogą wyświetlać nawet do 8 linii, mogą prezentować linię dookolną poziomą w całym pomieszczeniu i dodatkowo punkty czy linie pionowe.Możliwości jest naprawdę wiele.Oczywiście idzie to również w parze z ceną tego urządzenia, która przy rozbudowanych opcjach wzrasta.Lasery ze statywem są bardzo intuicyjnym urządzeniem w obsłudze, nie wymagają specjalistycznego przeszkolenia.Automatycznie – zwykle w przeciągu nawet tylko 3 sekund – wyznaczają linie. Urządzenie to jest bardzo odporne, więc pewnie starczy nam na lata, koszt myślę, że w okolicach 400-500 zł zapewni już idealne dla nas urządzenie.

Urządzenie laserowe zastępuje tradycyjną poziomicę czy ciężarkę z linką do wyznaczenia pionu.To znaczna oszczędność czasu przy remontowych pracach i mniej nerwów i niedoskonałości w efektach. Człowiek jest już tak skonstruowany, że dąży do harmonii i wszelkie odstępstwa od niej są nie drażniące dla oka.Niejednokrotnie poprawiamy po stokroć wiszący obraz czy denerwuje nas krzywo wisząca półka.