Poliuretanowa pianka do izolacji

Poliuretanowa pianka do izolacji

Nie da się ukryć, że poddasza są miejscami przez które dość łatwo może uchodzić ciepło na zewnątrz. Nie trzeba wcale dużo by cenne ciepło było tracone. Warto wiedzieć, że taka utrata jest przecież równoznaczna z utratą naszych pieniędzy. W związku z tym warto mocniej przyłożyć się do kwestii dotyczącej ocieplania naszych poddaszy. Dzięki temu w naszym domu będzie znacznie cieplej i w efekcie będziemy mogli zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Ocieplanie pianką PUR

ocieplanie poddaszy w PrzemyśluKwestie związane z ocieplaniem naszych domów bardzo często są kojarzone ze stosowaniem styropianu. Materiał ten od wielu już lat jest w Polsce stosowany. Często używano go właśnie z tego powodu, że był to jeden z niewielu dostępnych materiałów stosowanych do termoizolacji. Natomiast z biegiem lat zaczęto tworzyć również inne ciekawe materiały. Przykładem jednego z nich jest chociażby pianka poliuretanowa. Podkreślić tutaj należy, że początkowo pianka ta wcale nie była tworzona z zamiarem używania jej do ocieplania. Dopiero po jakimś czasie zaczęto ją do tego celu stosować. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest ocieplanie poddaszy w Przemyślu bardzo łatwo znaleźć możemy firmy, które zajmują się tworzeniem izolacji natryskowych z pianki poliuretanowej. Często spotkać się można również z określeniem “pianka PUR”. Jest to jednak oczywiście ten sam materiał. Pianka poliuretanowa występuje w dwóch wersjach. Pierwszą z nich jest wersja o strukturze otwartokomórkowej. Oznacza to, że taka pianka jest w stanie skutecznie przepuszczać różne gazy. Dzieje się to niestety w pewnym sensie kosztem utraty ciepła ale ta utrata nie jest zbyt duża. Pianka tego typu sprawdza się świetnie w domach drewnianych ponieważ tam kluczową sprawą jest przepuszczanie pary wodnej. Natomiast drugim rodzajem pianki PUR jest pianka o strukturze zamkniętokomórkowej. W tym wypadku powietrze, para wodna oraz różne gazy są zatrzymywane. Skuteczność takiej pianki automatycznie rośnie ale pamiętajmy o tym, że pod taką pianką mogą się niekiedy tworzyć mostki termiczne.

Na dzień dzisiejszy w Polsce bardzo łatwo znaleźć możemy sprawdzone firmy, które zajmują się tworzeniem izolacji natryskowych z pianki PUR. Warto podkreślić, że obecnie nie tworzy się takich izolacji już tylko na poddaszach. Bardzo często używa się pianki poliuretanowej do tworzenia izolacji na ścianach czy nawet na suficie. Wynika to stąd, że nowe wersje pianki są ubogacone w składniki pozwalające na łatwiejsze przyleganie pianki do różnych powierzchni. Pianka ta stosowana jest nawet w domach letniskowych.