Podłogi sportowe z tworzywa sztucznego

Podłogi sportowe z tworzywa sztucznego

 

Podłoga w naszej hali sportowej była przeznaczona do urządzania raczej mało intensywnych konkurencji, i mimo iż treningi zwykle nie powodowały większych obciążeń, po pierwszym turnieju przekonaliśmy się iż nie była ona odpowiednia do organizacji takich eventów. Delikatny lakier i drewno bardzo szybko niszczyło się podczas walk, nawet mimo wcześniejszego przygotowania. Położenie mat czy zwykłej wykładziny było tylko tymczasowym rozwiązaniem, i nie eliminowało problemu całkowicie, dlatego nowa podłoga była koniecznością.

Podłoga z tworzywa sztucznego do hali sportowej

syntetyczne podłogi sportoweJednym z największych problemów najczęściej używanych podłóg sportowych była ich niewielka wytrzymałość, dlatego zdecydowaliśmy wymienić naszą na bardziej odporny i mniej delikatny model. Po przejrzeniu wszystkich odmian i dostępnych w kraju podłóg, najbardziej odpowiednie dla nas wydawały nam się syntetyczne podłogi sportowe, wykonane z mocnego i odpornego tworzywa, które nie tylko było bardzo wytrzymałe, ale również komfortowe do urządzania wszelkiego rodzaju ćwiczeń. Nawet w naszym przypadku, gdzie walki odbywały się w pełnym rynsztunku który był bardzo ciężki i wywoływał duże obciążenia na podłożu, a metalowe elementy opancerzenia obuwia mogły bardzo łatwo porysować podłogę, takie podłoże o wiele lepiej mogło znieść nawet najbardziej intensywne konkurencje czy bezpośrednie silne uderzenia bez szwanku i widocznych uszkodzeń. Podłogi te były bardzo wychwalane przez sportowców również dlatego, iż tworzywo w nich zastosowane było chropowate i bardzo dobrze zapewniało przyczepność, zapobiegając poślizgom czy utracie równowagi nawet przy najbardziej karkołomnych popisach akrobatycznych. Położenie takiej podłogi wymagało znacznie mniejszego nakładu pracy niż typowy montaż zwykłego podłoża, głównie dlatego że podłoga z tworzywa sztucznego była o wiele lżejsza niż drewniana odmiana. Do podłoża była ona montowana za pomocą kleju silikonowego, znacznie szybciej schnącego niż cement podłogowy, dzięki czemu zaledwie w kilka minut po jej położeniu była gotowa do użycia.

Odporność syntetycznych podłóg była o wiele większa niż drewnianych, dlatego mogły być używane do niemal każdych konkurencji sportowych i zajęć bez konieczności użycia dodatkowych mat czy wykładzin. Ponadto, cena takiej podłogi była zdecydowanie niższa od kosztów tradycyjnej podłogi drewnianej, więc była bardzo dobrą opcją choćby dla szkół i uczelni, które nie dysponowały dużym budżetem remontowym, oraz dla prywatnych siłowni czy klubów sportowych.