Plum eye wash zapobiega uszkodzeniom oka

Plum eye wash zapobiega uszkodzeniom oka

Dla każdego z nas bardzo ważne są oczy i ich zdrowie. Tak naprawdę często zaczynamy się martwić o nie kiedy coś już nam doskwiera. Dyskomfort związany z zmysłem wzroku sygnalizuje nam, że częściej powinniśmy nosić okulary do czytania, używać kropli do oczu. Niektóre sytuacje, które wpływają na nasze oczy i komfort naszego widzenia zależna jest od nas, ale są momenty, które mogą przytrafić się zupełnie przypadkowo i wpłyną negatywnie na wzrok.

Plum eye wash przydaje się w krytycznych sytuacjach

plum eye washBardzo wiele osób nosi okulary, ale gdy ja miałam zacząć je nosić nie byłam tym faktem zachwycona. Okulista nakazał noszenie okularów do czytania, czy też podczas korzystania z komputera, jako dziecko zupełnie nie przejmowałam się tym faktem i oczywiście nie robiłam tego. Dziś żałuję, bo wada wzroku się pogłębił i musiałam się zaprzyjaźnić z okularami. Także w okresach zimowych moje oczy potrzebują nawilżających kropli i przez bardzo długi czas miałam to za utrapienie do czasu, gdy nie usłyszałam o pewnym zdarzeniu w mojej rodzinie. Mój wujek miał przypadek, gdzie w miejscu pracy do jego oka dostało się ciało obce, które mogło bardzo mocno uszkodzić jego wzrok. Na całe szczęście bardzo szybko został poratowany plum eye wash. Dzięki płukaniu tym płynem poważne skutki, które mogły wystąpić zostały zminimalizowane. Mimo zachowania środków ostrożności w trakcie pracy przez mojego wujka, to zdarzenie i tak miało miejsce, ale właśnie dzięki temu, że plum eye wash był blisko stanowiska, gdzie wykonywał czynności pracownicze mógł bardzo szybko rozpocząć płukanie tym płynem. Jeżeli dojdzie do zanieczyszczenia oka, bardzo ważny jest czas, ponieważ od niego mogą zależeć uszkodzenia oka. Im szybciej rozpocznie się płukanie płynem takim jak plum eye wash, niepożądane skutki mogą nie być tak duże, jak bez stosowania tego roztworu. W tym przypadku kluczowe było to, że roztwór znajdował się zasięgu rąk. Mimo przemywania oka plum eye wash należy udać się do lekarza, jednak nie można przerwać przepłukiwania oka, ponieważ ciało obce może zacząć przywierać do oka, co może zwiększać ryzyko niepożądanych skutków. Wujek po tej sytuacji stara się zawsze i jak najlepiej chronić swoje oczy, wcześniej wdrażał pewne środki ostrożności jednak aktualnie przywiązuje do tego większą wagę. Słysząc o tym zdarzeniu doceniłam to, że nie miałam sytuacji w której mój wzrok mógłby być zagrożony.

Dopiero w momentach kiedy przeżyjemy lub ktoś z naszych bliskich przeżyje pewne nieszczęście zaczynamy myśleć o tym jak dobrze, że mamy pewne udogodnienia, które ratują nas z opresji. Również takie sytuacje uczą pokory i tego, że warto doceniać to co mamy i czasami nie warto narzekać, tylko sprawiać by żyło nam się jeszcze lepiej.