Oferta dla sportów motorowych na Jurze

Oferta dla sportów motorowych na Jurze

Jura Krakowsko-Częstochowska to raj dla uprawiania wielu sportów. Wśród nich są także sporty motorowe. Na pięknych terenach Jury możliwe jest uprawianie motocrossu, a także jeżdżenie quadem. Sprzyja temu ukształtowanie terenu, a także fakt, że możliwe jest jeżdżenie po wielu różnych nawierzchniach. Na Jurze spotkamy szutry, leśne dukty, ubite ścieżki, piaszczyste tereny, a nawet małe pustynie (na przykład Pustynia Siedlecka). Dzięki takiej różnorodności każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Tereny Jury dla miłośników jazdy na quadach

quady na JurzeJura rozciąga się od Częstochowy do Krakowa, a jej piękno i różnorodność przyciąga wielu turystów, oraz pasjonatów dyscyplin sportowych. Nie inaczej jest w przypadku sportów motorowych. Quady na Jurze to niezapomniane i intensywne przeżycie. Jest tak przede wszystkim dlatego, że na Jurze jest obecnych wiele miejsc, na których można bez problemu wyszaleć się na czterokołowych maszynach. W Okolicach Olsztyna pod Częstochową mamy do czynienia z torem stworzonym specjalnie do jazdy na quadach. Dzięki pagórkowatemu ukształtowaniu terenu, a także piaszczystemu podłożu, jazda quadem po tych terenach dostarcza wiele adrenaliny. Wiele jurajskich terenów przeznaczonych dla użytkowników quadów jest prosta technicznie, lecz przeważają także trasy, na których wykazać się mogą zaawansowani kierowcy czterokołowców. Oprócz znakomitych tras oraz pięknych krajobrazów Jura przyciąga turystów także bazą noclegową, a także rozbudowaną strefą odpoczynkową. W obrębie Jury funkcjonuje kilka klubów, które zrzeszają miłośników jazdy na quadach, oraz organizują wyjazdy, na których oprócz jazdy ekstremalnej, organizowane są także wszelkie wydarzenia integracyjne. Na wyjazd ów można więc wybrać się całą rodziną. Każdy członek rodziny doceni piękno zakątków północnej lub południowej Jury. Pasja jazdy na quadach może być więc pretekstem do dogłębnego poznania tego pięknego zakątka Polski, a także docenienia jego niesamowitych walorów turystycznych, które czekają na odkrycie. Turystów przyciąga tutaj także mniejszy zgiełk niż w bardziej obleganych turystycznie miejscach.

Wyprawa na quady musi być dobrze obmyślona, a jedną z najważniejszych rzeczy w tym wypadku jest zaplanowanie ciekawego miejsca na weekendowy wypad. Jeżeli mieszkamy stosunkowo niedaleko lub też jesteśmy zdecydowani odwiedzić Jurę, musimy to zrobić jak najszybciej. Docenimy niezwykły klimat tego regionu, który swoim klimatem wyróżnia się spośród innych, bardziej popularnych miejsc w naszym kraju.