Odpowiedni asystent dla seniora

Odpowiedni asystent dla seniora

Pomimo gwałtownego rozwoju gospodarczego i zdecydowanej poprawy warunków życia nadal borykamy się z problemem niskiego przyrostu naturalnego. Generuje to ogromne kłopoty jakie niesie za sobą starzejące się społeczeństwo. Możemy zaobserwować dokoła siebie coraz więcej osób w wieku geriatrycznym, często schorowanych lub niepełnosprawnych, wymagających opieki dwadzieścia cztery godziny na dobę. Ktoś mógłby powiedzieć że są to przecież nasi rodzice i bliscy i tak jak kiedyś oni nami , tak dzisiaj my nimi powinniśmy się zająć. Niestety nie jest to takie proste.

Gdzie znaleźć asystenta osoby starszej?

asystentka osoby starszejJesteśmy osobami aktywnymi zawodowo, często aby sprostać wymaganiom rodziny lub zrealizować swoje plany pracujemy dodatkowo po godzinach, zdarza się nawet że na dwóch etatach. Nie jesteśmy więc w stanie pogodzić pracy zawodowej i prywatnych obowiązków. Dlatego jesteśmy zmuszeni szukać innych rozwiązań, oczywiście Dom Pomocy Społecznej raczej nie wchodzi w rachubę. Osoby starsze zazwyczaj chcą pozostać we własnych mieszkaniach i to właśnie w ich środowisku jesteśmy zmuszeni zapewnić im opiekę. Dobrym rozwiązaniem może okazać się asystentka osoby starszej, osoba odpowiednio przeszkolona i przygotowana do pracy z takimi ludźmi. Bardzo często zdarza się że jest to osoba z wykształceniem medycznym i może przy naszych bliskich wykonywać czynności typowo pielęgniarskie takie jak podanie leków, pomiar parametrów, obserwacja stanu zdrowia i zgłaszanie wszelkich niepokojących symptomów lekarzowi pierwszego kontaktu. Zamawianie i wykupowanie leków, prawidłowa farmakoterapia i pielęgnacja. W zależności od potrzeby opiekun taki może przebywać z podopiecznym od kilku do dwudziestu czterech godzin na dobę. Wykonuje również czynności higieniczne i porządkowe w otoczeniu pacjenta. Przygotowuje posiłki i zapewnia pomoc w wykonywaniu czynności dnia codziennego. Pomaga również w załatwianiu wszelkich spraw urzędowych i rozwiązywaniu bieżących problemów. Asystent jest w stałym kontakcie z rodziną podopiecznego oraz lekarzem i poradnią w której osoba ta się leczy. Wszystkie swoje zadania wykonuje rzetelnie oraz sumiennie i z dużym zaangażowaniem.

Pamiętajmy więc, że gdy znajdziemy się w trudnej sytuacji zawsze spotkamy kogoś, kto chętnie nam pomoże. Asystentka osoby starszej to zawód cieszący się dużym uznaniem i szacunkiem ze strony innych ludzi. Każdy bowiem doskonale zdaje sobie sprawę z tego iż nie jest to łatwa praca i potrafi docenić i uszanować osoby ją wykonujące. Kontakt do nich znajdziemy za pomocą przeglądarki internetowej lub ogłoszeń w mediach.