Od babcinego kredensu do minimalistycznych mebli drewnianych

Od babcinego kredensu do minimalistycznych mebli drewnianych

Mądre i świadome projektowanie sztuki użytkowej może mieć bezpośredni wpływ na jakość życia jej użytkowników. Ergonomia projektu w dużym stopniu decyduje o jego funkcjonalności oraz trwałości, którą zapewni nam odpowiedni dobór materiałów. Naturalne, ekologiczne surowce to gwarancja rozbudowanych możliwości eksploatacji poszczególnych przedmiotów czy mebli, a ich wykorzystanie w procesie projektowania rozpościera przed architektem oraz inwestorem szeroki wachlarz możliwości adaptacji aranżowanej przestrzeni.

Klimatyczna sypialnia z drewnianym łóżkiem

solidne łóżko drewniane 140x200Wykorzystanie drewna w zakresie wzornictwa sztuki użytkowej jest znane od wieków- od bogato rzeźbionych toaletek, witryn czy stołów, przez subtelnie wykańczane kredensy, aż do prostych, geometrycznych form obecnych we współczesnych koncepcjach designu. Metamorfoza wykorzystania tego surowca oraz rozmaite sposoby jego konserwacji pozwalają dziś na niemalże dowolne metody wykańczania mebli. Miłośnicy stylu glamour z powodzeniem nadadzą blasku aranżacji wymarzonego mieszkania podkreślając charakter przestrzeni lakierowanymi frontami, natomiast minimaliści zdecydują się na subtelne, matowe wykończenia. Naturalne wzornictwo oraz drewniane meble zbudują także niepowtarzalny, ciepły klimat w każdej sypialni, pozwalając właścicielowi na swobodne eksperymentowanie z dodatkami. Proste, solidne łóżko drewniane 140×200 będzie optymalnym wyborem zarówno dla małych jak i średnich sypialni. Średnie ceny drewnianej ramy łóżka u popularnych producentów mebli zaczynają się już od około 200,00zł w górę, w zależności od wymiarów oraz zaawansowania projektu. W meble do sypialni możemy zaopatrzyć się za pośrednictwem stron internetowych lub samodzielnie nawiązać współpracę z podwykonawcą, jeżeli chcemy wzbogacić swój projekt o dodatkowe rozwiązania lub interesują nas meble o nietypowych wymiarach. Funkcjonalnym rozwiązaniem dla sypialni będzie także znalezienie miejsca na garderobę lub (jeżeli nie dysponujemy wystarczającą ilością miejsca) pojemnej komody.

Klasyczne, geometryczne wykończenie mebli możemy przełamać wybierając kolorowe akcesoria dekoracyjne lub puchowe dywany. Aranżację sypialni z minimalistycznymi meblami z drewna świetnie dopełnią również plecione koce oraz jasne, pastelowe barwy. Sypialnia to miejsce, które jest synonimem wypoczynku oraz relaksu, dlatego zaaranżujmy ją tak, aby mogła stać się naszą oazą po ciężkim dniu pracy, gdzie w spokoju będziemy mogli oddać się lekturze książki w towarzystwie kubka ulubionej herbaty.