Oculus nowym graczem w świecie VR

Oculus nowym graczem w świecie VR

Powszechnie znamy takie zastosowania technologii VR, zwłaszcza w świecie rozrywki i rekreacji, które są sprzężone z najnowocześniejszymi systemami konsolowymi,  z systemem oprogramowania dla komputerów stacjonarnych, laptopów. W związku z tym, w branży zaczęli pojawiać się zwolennicy autonomizmu wobec konsol, platform i systemów operacyjnych w świecie wirtualnej rzeczywistości. Na fali tej myśli powstał system Oculus, czyli całkowicie autonomiczny system technologii wirtualnej rzeczywistości.

Platforma Oculus dedykowana VR

wynajem oculusaPo pierwsze, system autonomiczny oznacza, że nie musisz kupować oprogramowania ani konsol do gier, żeby móc zagrać w swoje ulubione pozycje. Po drugie, system Oculus dzięki swojej autonomiczności jest zdecydowanie tańszy niż wszystkie inne systemy, które oferuje technologia VR jako dodatek, ale nie oznacza to że możemy zrezygnować z podstawowej wersji oprogramowania, czy też samej konsoli. Po trzecie Oculus zajmuje zdecydowanie mniej miejsca dzięki czemu oszczędzamy miejsce w naszym domu czy też w naszej firmie. Po czwarte, ma zdecydowanie szersze zastosowanie biznesowe. Kupując 10 okularów Oculus jesteśmy w stanie na każdym z nich wprowadzać inną treść. Dzięki temu możemy optymalizować swoje eventy, szkolenia, wszystkie wydarzenia na których Oculus może okazać się niezbędny. Wynajem Oculusa jest zdecydowanie tańsza niż wynajem całych systemów VR wraz towarzyszącym oprogramowaniem, czyli konsolą bądź komputerem z odpowiednim oprogramowaniem. System Oculus może być stosowany zarówno do prezentacji obrazu, oglądania filmów, audiowizualnego wydarzenia, ale może być również z powodzeniem stosowany w celach rozrywkowych, rekreacyjnych. Idealnie sprawdza się do gier. Co prawda ilość tytułów na system Oculus nie może jeszcze konkurować z ilością gier dostępnych na inne konsole, ale jest to system rozwojowy, dedykowany jedynie do obsługi wirtualnej rzeczywistości, a więc można się spodziewać że będzie on wciąż wzbogacony o nowe tytuły, niezależnie od wersji standardowych tych tytułów. Czego nie można powiedzieć o konsolach tradycyjnych.

To, co wyróżnia system Oculus od swojej konkurencji to przede wszystkim ukierunkowanie się tylko i wyłącznie na wirtualną rzeczywistość. Już teraz w kuluarach świata technologii gier komputerowych i szeroko pojętego VR mówi się, że to właśnie ta Platforma będzie zarzewiem i docelową platformą tworzenia i rozwijania najnowszych gier. Co ciekawe systemem Oculus interesują się nie nie tylko deweloperzy gier, ale również deweloperzy biznesowi, którzy planują i wydają na ten system swoje produkty o charakterze biznesowym.