O olejkach jako składnikach diety dla gołębi

O olejkach jako składnikach diety dla gołębi

Rolą hodowcy powinno być zapewnienie zwierzęciu jak najlepszych warunków życia. Wiąże się to nie tylko z osiąganiem jak najwyższych wyników sportowych. Gołąb jest zwierzęciem wrażliwym i zaniedbanie jego zdrowia może łączyć się z długotrwałymi konsekwencjami zdrowotnymi. Jak należy podejść do hodowli? Planując dietę, warto skupić się na naturalnych składnikach, które powinino zwierzę przyjmować.

O codziennej dawce olejku czosnkowego

olejek czosnkowy dla gołębiUtrzymanie ptaka hodowlanego w odpowiedniej formie jest czynnością wymagającą dużej ilości cierpliwości od hodowcy. Wiąże się to z zapewnieniem zwierzęciu formy psychoruchowej. Zadbany gołąb będzie wdzięczny swojemu właścicielowi. Jakie suplementy powinny być obecne w diecie zwierzęcia, aby zapewnić mu dobre samopoczucie? Czosnek jest popularną rośliną, która zyskała uznanie, dzięki swoim niezwykłym właściwościom leczniczym. Jego prozdrowotne cechy są dostrzegalne nie tylko w diecie człowieka, ale i zwierzęcia. Dedykowany olejek czosnkowy dla gołębi pomoże w stymulacji wydzielania jego soków trawiennych i będzie gwarancją skutecznej walki z zaburzeniami układu trawienia. Jego właściwości są widoczne również, gdy zwrócimy uwagę na układ krwionośny ptaka, ponieważ olej wpływa na poprawne krążenie krwi, Praca płuc będzie lepsza, ponieważ ekstrakt zapewnia zdrowy przepływ tlenu do organizmu. Płyn stosowany na piórach, będzie skuteczną ochronę przed insektami. Warto pamiętać, że zapewnienie ochrony przed robactwem jest istotne, ponieważ ptak będzie często narażony na ich wpływ podczas długich przepraw powietrznych. Ekstrakt może być sprawdzonych usprawieniem pracy układu trawiennego zwierzęcia. Czosnek posiada wiatropędne właściwości, dlatego regularnie stosowany olejek będzie działał oczyszczająco i odtruwająco. Właściciel ptaków powinien być zaznajomiony z terapeutycznymi właściwościami rośliny. Przed podjęciem decyzji o zakupie, warto zwrócić jaki skład posiada olejek czosnkowy dla gołębi. Przede wszystkim, powinien być to naturalny wyciąg z czosnku. Dedykowany olej powinien posiadać m.in. kwas linolowy, palmitynowy, olejinowy oraz lecytynę.

Preparat posiada płynną formę, dlatego warto wlać jedną łyżkę na 1kg karmy i dokładnie wymieszać mieszankę. Gołębiarstwo jest hobby, które wiąże sięz  dużymi kosztami. Cena zadbanego gołębia sportowego może być podobna do kosztów, które ponosi właściciel auta. Sprawne fizycznie zwierzę będzie wdzięczne swojemu gołębiarzowi i będzie osiągać wysokie wyniki podczas wyścigów. Warto zaopatrzyć ptaka w odpowiednie suplementy zdrowotne.