Nowoczesne oświetlenie LED

Nowoczesne oświetlenie LED

Technologia z roku na rok, ulega niewątpliwemu ulepszeniu. Jest to zjawisko, które dosłownie dzieje się na naszych oczach. Jedną z gałęzi przemysłu, która uległa znaczącemu rozwojowi, jest budownictwo, a zwłaszcza oświetlenie. Zaczęto bowiem odchodzić od zwykłych świetlówek, a w zastępstwie pojawiają się coraz częściej, oświetlenia z żarówkami LED. Używane są już nie tylko w większych przedsiębiorstwach, ale także w domu i w niektórych modelach samochodów. Najczęściej jednak wykorzystywane są, w ciemnych garażach.

Dobre oświetlenie garażowe

oświetlenie garaży LEDŹródłem światła w lampach LED jest biała dioda elektroluminescencyjna, która emituje światło o długości fali około 450 nm, zależnie od rodzaju i technologii użytej w produkcji. Dzięki temu uzyskujemy mocne, białe światło, które może nam oświetlić, na przykład drogę, czy ciemne pomieszczenie. Decydując się więc, na wyposażenie domu, czy bloku w garaż, należy przemyśleć zakup odpowiedniego oświetlenia. Coraz więcej producentów, oraz dystrybutorów zaopatruje się w żarówki LED, odchodząc od zwykłych kompaktowych świetlówek. W momencie, gdy mamy do oświetlenia większy obszar, są one po prostu wydajniejsze i niosą ze sobą potężne długie światło. Co więcej z roku na rok technologia ta jest coraz bardziej popularna, a jej koszta są coraz mniejsze. Oświetlenie garaży LED, niesie za sobą dużo zalet. Przede wszystkim takie lampy są znacznie bardziej trwałe, w przeciwieństwie do ich żarowych odpowiedników. Szacuje się, że przy odpowiedniej eksploatacji, są one w stanie służyć nam nawet 15 lat, w przeciwieństwie do zwykłych żarówek, które po 2 latach są już do wymiany. Żarówki diodowe charakteryzują się mniejszym nagrzewaniem, więc nie trzeba przejmować się częstymi zamianami. Prócz tego nie posiadają szkodliwego dla ludzi i dzieł sztuki, promieniowania ultrafioletowego, charakterystycznego dla świetlówek kompaktowych, zawierających szkodliwą i trującą rtęć. Zaletą jest także możliwość doboru dowolnej temperatury barwowej, prócz tego lampy LED są praktycznie niewrażliwe na cykle włączania i wyłączania światła, dlatego są dobrym rozwiązaniem w miejscach, gdzie często zapalamy światło, jak i w miejscach, gdzie to światło praktycznie nie jest zapalane.

Na pewno większość zniesmaczy fakt, że na chwilę obecną, lampy LED są często droższe od zwykłych żarówek kompaktowych. Należy jednak pamiętać, że wynagradzane jest to długą żywotnością i trwałością lampy. Jeżeli więc chcemy wyposażyć nasz garaż w lampy, to zdecydowanie najlepszym wyborem będzie oświetlenie LED, ze względu na jego specyfikację.