Nowoczesna kamera samochodowa

Nowoczesna kamera samochodowa

 

Na drodze zdarzały się najróżniejsze sytuacje, a wielu kierowców miało iście ułańską fantazję, dlatego wszelkie zdarzenia na drodze najczęściej wymagały interwencji policji. Problemem jednak byli właśnie kierowcy z nieskończoną fantazją, przez których zdarzało się iż wyjaśnienie i rozwiązanie sytuacji spornej było wręcz niemożliwe. Podczas gdy strata kilku godzin podczas prywatnej jazdy była jeszcze możliwa do zaakceptowania, to w pracy taki przestój był niedopuszczalny.

Kamera samochodowa z lokalizatorem

kamera do samochodu cenaOd jakiegoś czasu, wraz z kolegami z pracy zaczęliśmy do użytku wdrażać kamery samochodowe, które były urządzeniami na tyle moblilnymi, iż można je było stosować w każdym samochodzie i łatwo przestawiać z jednego pojazdu do innego. Większość kamer była wielkości standardowego aparatu fotograficznego, a dzięki tak małych gabarytach, mogły być one montowane niemal w dowolnym miejscu na desce rozdzielczej czy wysięgniku lusterka wewnętrznego. Dzięki bardzo prostej obsłudze, większość załogi szybko przekonała się jak przydatnym urządzeniem jest kamera do samochodu, gdzie cena najprostszej kamery była tak niewielka, iż nawet koledzy z bardzo ciasnym budżetem mogli sobie na takową pozwolić. Oczywiście nowsze i lepsze modele posiadały lepszą jakość obrazu i więcej dodatków, jednak nawet najzwyklejsza kamera była ogromną pomocą na drodze, gdyż nierzadko dzięki takiemu urządzeniu udawało się uniknąć bardzo nieprzyjemnych konfrontacji z nieostrożnymi kierowcami i szybko rozwiązać problemową sytuację w trakcie pracy. Nawet najprostsze kamery posiadały fabryczny system wyrównywania obrazu, dzięki któremu nagranie z kamery było czyste i nie posiadało zakłóceń nawet podczas szybkiej jazdy. Nowsze modele często połączone były z lokalizatorami i nawigacją satelitarną, na bieżąco podając położenie pojazdu, ale również monitorując jego szybkość, co w połączeniu z obrazem z kamery często wystarczyło by uniknąć wszelkich problemowych zdarzeń na drodze.

Niektóre kamery mogły być używane w połączeniu z komputerem przenośnym, na który można było zrzucać na bieżąco nagrania, choć bez jego użycia, pamięć kamery mieściła nawet do dwunastu godzin nagrania, a wewnętrzna bateria wystarczała na dwukrotnie dłuższy czas pracy. W sprzedaży były również modele które mogły zostać podłączone bezpośrednio do gniazdka samochodowego, eliminując konieczność ładowania baterii podobnie jak w telefonach, a do większości standardowych kamer można było znaleźć przejściówki, które takowe podłączenie umożliwiały.