Nowoczesna drewniana elewacja

Nowoczesna drewniana elewacja

Wygląd drewna zawsze robił na nas doskonałe wrażenie i nie zmieniło się to pomimo dostępności wielu innych wyjątkowych i naprawdę ładnych materiałów budowlanych wykorzystywanych zresztą aktualnie w różnych celach. Budynki mają przecież dużo różnych powierzchni, które trzeba, chociażby elegancko wykończyć. Jeżeli interesujemy się elewacjami drewnianymi, to na pewno wiemy, że tworzenie tych z desek na większą skalę będzie wymagało dużo czasu, a także sporej ekipy. Na szczęście możemy wybrać elewację płytową, która zachowa niepowtarzalny wygląd tego rozwiązania, ale będzie miała też inne zalety.

Co musimy wiedzieć o elewacji drewnianej?

drewniane elewacje - hplSkoro zgodnie z informacjami podanymi powyżej taka elewacja przypomina drewno to z czego rzeczywiście się składa? W tym przypadku zastosowanie znajduje twierdzenie, że połączenie materiałów w odpowiednich proporcjach i miejscach daje doskonałe rezultaty. W tych konkretnych płytach, o których tutaj mowa znajdziemy jednak coś, co możemy uznać za drewno. Chodzi tutaj o odpowiednio wysuszoną i sprasowaną celulozę, gdyż ta jest stosunkowo lekka i jednocześnie bardzo wytrzymała. Pod warunkiem, że będzie należycie zabezpieczona przed warunkami zewnętrznymi takimi jak silne podmuchy wiatru, wilgoć i tym podobne. Jeżeli zależy nam przy okazji na niskich kosztach drewniane elewacje – hpl to najlepsze, na co możemy się zdecydować. Uzyskanie oczekiwanych właściwości jest tutaj możliwe przede wszystkim dlatego, że celuloza pokryta jest fornirem lub specjalną okładziną, która nie zmieni wyglądu nawet po latach. Nie wymaga w związku z tym praktycznie żadnych działań. Czyszczenie takiej elewacji można wykonywać według potrzeb przy użyciu naprawdę różnych metod, bo nawet środki chemiczne nie zmienią niepowtarzalnych wzorów widocznych na powierzchni czegoś takiego. Płyty często produkuje się na indywidualne zamówienie, więc będą one dobrze dopasowane do kształtu konkretnego budynku, a jednocześnie tak zrobione, żeby po zmontowaniu ich w spójną całość układały się w jakiś elegancki wzór.

Brzegi tych płyt są tak przygotowane, aby w żadnym wypadku nie było tam miejsca na ewentualne przecieki. Dzięki takim elewacjom drewno wciąż nam towarzyszy, a jednocześnie nie gnije i nie wymaga też ciągłego malowania. Ilość dostępnych kolorów i odcieni jest naprawdę pozytywnie zaskakująca. Poza tym producenci nieraz realizują nawet indywidualne projekty. Grubość pojedynczej płyty powinna być dopasowana do konstrukcji budynku i spodziewanych zagrożeń, gdyż także pod tym względem różnice mogą być znaczące.