Nowa spółka i czas poświęcony ma formalności

Nowa spółka i czas poświęcony ma formalności

W Polsce coraz więcej osób zakłada własne działalności gospodarcze. Mimo faktu, że rynek pracowników jest dosyć wymagający, wiele osób decyduje się na zostanie pracodawcą. Z jednej strony jest to ambitny cel, który często jest ostatnio stawiany przez młodych ludzi na swoją przyszłość. Z drugiej jednak strony, można odnieść wrażenie, że biorą na siebie zbyt dużą odpowiedzialność i zawsze się znajdzie jakiś procent tych ludzi, którym zwyczajnie pomysł na biznes nie wypali.

Własna spółka – co gdzie i jak załatwić w Stolicy

zakładanie spółek w warszawieJednak my zostaniemy przy tej grupie osób, które zakładają własną działalność i udaje im się prowadzić to wszystko w stronę sukcesu. Zatem zastanówmy się, jak trzeba podejść do założenia własnej działalności i z grubsza krok po kroku zastanówmy się, jak to się robi. A mianowicie, na początku należy mieć pomysł na biznes. Czyli coś, co będzie dobre i w przyszłości przyniesie nam zysk. Dalej lecimy z formalnościami. Czyli urzędy, wnioski i deklaracje. Fajnie? No nie wiem, ale witamy w świecie wielkiej odpowiedzialności i dorosłego życia, gdzie wszystko zależy tylko i wyłącznie od nas.  Pierwszym krokiem, jest zastanowienie się jaki rodzaj działalności będzie najlepiej nam założyć. Czyli jaka ma to być spółka. A zakładanie spółek w warszawie nie jest takie proste w sumie.  Ponieważ, jak wiadomo, istnieje kilka rodzajów. Jeżeli mamy już to ustalone, działamy dalej. Czyli musimy zarejestrować naszą spółkę i złożyć wszystkie wymagane dokumenty w urzędzie. Dalej konieczny jest wpis do KRS, czyli Krajowy Rejestr Sądowy. Jest to konieczne i musi nastąpić co najmniej na sześć miesięcy od rejestracji spółki. Aby dokonać wpisu do KRS, potrzebne są niestety odpowiednie druki złożone w urzędzie. Jest ich kilka, więc trzeba cierpliwie do tego podejść. Dalej musimy założyć numer rachunku bankowego, podając przy tym numer REGON, czyli w skrócie chodzi o Rejestr Gospodarki Narodowej. Jest to dosyć skomplikowane, trzeba przyznać. Szereg dokumentów, które należy wypełnić i złożyć w

odpowiednim dla nas urzędzie, wymaga dużej cierpliwości i szczegółowości. Wystarczy zapomnieć, choć o jednym wniosku, i już nasza spółka nie może zostać zarejestrowana. Wszystko musi być odpowiednio wypełnione i złożone w urzędzie w odpowiednim czasie. Nie wszyscy mamy na to czas. A powinniśmy go znaleźć i każda wydłużona chwila spędzona w urzędach jest dla nas jakby koszmarem. Zdajemy sobie sprawę z tego, ze w tym momencie powinniśmy robić kilka innych rzeczy i już jesteśmy spóźnieni. Każdy, kto zakładał własną działalność gospodarczą, to zna, prawda?