Nowa bateria w stylu retro

Nowa bateria w stylu retro

Jestem architektem przestrzeni i na co dzień zajmuję się aranżacją różnych wnętrz, zarówno domowych, jak i publicznych. Od jakiegoś czasu obserwuję, że zaczynają dominować dwa dość podobne do siebie style. Niedawno miałam okazję przygotowywać ciekawe projekty łazienek utrzymanych w stylu retro lub vintage. Czym różniły się one od siebie? Jak wyglądały gotowe już pomieszczenia? Jakie sprzęty musiałam kupić i gdzie udało mi się to zrobić? Postaram się dzisiaj odpowiedzieć na te i inne pytania.

Zamówienie nowej łazienki w stylu retro

stylowa bateria łazienkowa retroMoi klienci coraz częściej skłaniają się do tworzenia pomieszczeń, które wyglądają, jakby pochodziły z minionych epok. W tym celu postępują jednak bardzo różnie. Pierwszym rozwiązaniem jest styl vintage, który sprowadza się do kupowania starych przedmiotów lub odnowienia takich, które już dawno temu porzuciliśmy na strychach czy piwnicach. Drugim natomiast nabywanie nowych towarów, ale takich, które specjalnie imitują zużyte już lud dawne przedmioty. Mój ostatni klient zażyczył sobie, abym stworzyła dla niego łazienkę właśnie w stylu retro. Nie miałam z tym najmniejszego problemu. Wielką przyjemność sprawiło mi zresztą poszukiwanie odpowiednich produktów, które dobrze wyglądałyby w nowym pomieszczeniu. Ze wszystkich moich zakupów najbardziej spodobała mi się stylowa bateria łazienkowa retro. Dość długo zastanawiałam się, który produkt tego typu wybrać. Podobały mi się przede wszystkim baterie ze szczotkowanego brązu oraz z różowego złota. Ostatecznie zdecydowałam się na te pierwsze, ponieważ oprócz niesamowitego koloru posiadały także bardzo ciekawe ceramiczne zawory z delikatnym wzorem. Co ciekawe, dowiedziałam się od sprzedawcy w sklepie, że podobne artykuły są wybierane nawet go łazienek utrzymanych w nowoczesnym designie. Taki retro dodatek ciekawie bowiem komponuje się w innych wnętrzach pełnych, np. drewnianych lub marmurowych blatów. Zanotowałam te informacje w głowie i postanowiłam w przyszłości wykorzystać.

Łazienki w stylu retro pojawiają się coraz częściej i to nie tylko w miejscach publicznych takich jak: restauracje, hotele, czy galerie handlowe. Także w prywatnych domach chętnie wybiera się takie właśnie rozwiązania architektoniczne i stylizacyjne. Sama aranżowałam już wiele podobnych wnętrz i za każdym razem jestem zachwycona efektem końcowym. Szczególnie pięknie prezentują się retro baterie wykonane ze szczotkowanego mosiądzu. Sama niedawno postanowiłam zakupić taki produkt do własnego wnętrza i jestem nim zachwycona.