Niezawodne filtry kieszeniowe

Niewiele pozostało już miejsc gdzie nie zetkniemy się z wentylacją pomieszczeń. W budowanych obecnie lokalach normą jest zakładanie klimatyzacji. Zakłady pracy chcąc stworzyć przyjazne warunki pracy dbają by pracownik przebywał w środowisku o idealnej temperaturze bez zanieczyszczeń. Poprawia to komfort i wydajność pracy. Lokal gastronomiczny, w którym latem nie znajdziemy ukojenia przed upałem będzie omijany szerokim łukiem. Również miejsca gdzie przykry zapach niemiłosiernie będzie kłuł w nozdrza nie będą atrakcyjne. Urządzenia wentylacyjne, nawiewowe, klimatyzacyjne i grzewcze są wyposażone w filtry, które zapewniają czystość powietrza. Bez tego ani rusz.
Powszechnie stosowane filtry kieszeniowe
Stosowany obecnie w urządzeniach filtr kieszeniowy to tylko jedna z wielu propozycji metod oczyszczania wtłaczanego powietrza. Jak wskazuje nazwa filtr ten jest zbudowany z kilku kieszeni włókniny filtrujacej. Ilość kieszeni może być bardzo różna w zależności jaki stopień filtracji chcemy osiągnąć. Kieszenie wykonane z tkaniny poliestrowej lub z polipropylenu mocuje się na ramkach (stelażach) z metalu lub tworzywa sztucznego. Najczęściej wykorzystuje się blachę nierdzewna, ocynkowaną i kwasodporną. W przypadku użycia specjalnych tworzyw sztucznych uzyskamy filtr, który po spełnieniu swojej roli jest w pełni utylizowalny. Kieszenie filtrów mają tą zaletę, że nie stawiają dużych oporów strumieniowi powietrza przy jednoczesnym dużym stopniu filtracji. Zatrzymują substancje pyliste i inne substancje stałe. Filtry kieszeniowe są w całości niepalne i wodoodporne. Produkowane są w różnych klasach oczyszczania ale najczęściej w klasie G i F. Pełnią funkcję filtrującą wstępnego oczyszczania przed filtrem absolutnym przedłużając jego żywotność lub same występują jako filtry ostateczne. Wszystko zależy od jakości wymaganej czystości powietrza. Filtry kieszeniowe występują w bardzo różnych wielkościach. Mogą być wykonane na zamówienie indywidualne w przekrojach prostokątnych lub okraglych.
Obecność filtrów w instalacjach wentylacyjnych i im podobnych jest nieodzowna. Chronią one otoczenie pracy, rozrywki czy codziennych obowiązków przed szkodliwymi czynnikami środowiska. Odpylają i zatrzymują czynniki chorobotworcze. Działają dezodorująco pozwalając cieszyć się np. pozbawionym zapachu spalin powietrzem w lokalu przy ruchliwej ulicy. Dają poczucie świeżości wdychanego powietrza. Żyjemy w czasach kiedy do walki ze smogiem wytacza się najcięższe działa. Wystarczy porządny filtr kieszeniowy.
Najnowsze komentarze