Nakładki na schody – modele antypoślizgowe

Nakładki na schody – modele antypoślizgowe

 

Przeprowadzka do domu od dawna się nam marzyła i w końcu udało się nam spełnić to marzenie. Zdecydowaliśmy się na dosyć niewielki domek z jednym piętrem. Chcieliśmy wszystkie pomieszczenia urządzić w taki sposób, by całość wyglądała ciekawie i była dopasowana do naszych potrzeb. Bardzo podoba się nam klasyczny styl z elementami vintage. Takie aranżacje wydają mi się być bardziej przytulne. Podczas wybierania elementów do poszczególnych pomieszczeń staraliśmy się mieć na uwadze to, jaki styl wybraliśmy.

Nakładka na schody z warstwą antypoślizgową

antypoślizgowe nakładka na schody drewnianeW naszym nowym domu pierwszym pomieszczeniem, do którego się wchodzi jest spory przedpokój. Chcieliśmy, by był maksymalnie komfortowy, przestronny i ciekawy. Mieliśmy nadzieję, że nasi goście już od progu będą się u nas dobrze czuli. W tym pomieszczeniu znajdują się również schody na piętro. Ich poręcz ma ozdobne elementy, które dodają całości niepowtarzalnego uroku. Postanowiliśmy znaleźć stylowe antypoślizgowe nakładka na schody drewniane. Dzięki nim chodzenie po nich byłoby o wiele wygodniejsze. Bardzo nie lubię dotykać bosymi stopami zimnej posadzki – o wiele lepiej czuję się na dywanie lub w skarpetkach. Na śliskich schodach skarpetki to jednak nie najlepszy pomysł. Nakładki, które się nie ślizgają są więc strzałem w dziesiątkę. Nie spodziewaliśmy się jednak, że jest aż tak wiele wzorów do wyboru. Chwilę nam zajęło podjęcie decyzji. Chcieliśmy, by wybrany motyw pasował do aranżacji. Zastanawialiśmy się nad nakładkami jednokolorowymi oraz opatrzonymi prostymi wzorami. To drugie rozwiązanie wydało się nam nieco ciekawsze, ponieważ przyciąga wzrok. Staraliśmy się dobrze dobrać wielkość takich nakładek, by jak najlepiej się sprawdziły. Dzięki nim nasze schody nadal wyglądają bardzo elegancko, a przy okazji o wiele wygodniej się nam po nich chodzi na co dzień. Nie muszę się martwić, że się na nich pośliznę – nakładki doskonale przed tym zabezpieczają.

Praktyczne nakładki na schody należą do takich rzeczy, które jednocześnie mogą urozmaicać aranżację. Bardzo nam zależało na tym, by znaleźć jakiś elegancki wzór, którego kolorystyka będzie pasowała do naszego domu. Spójność aranżacji ma duże znaczenie dla tego, w jaki sposób postrzega się estetykę danego pomieszczenia. Nakładki z antypoślizgową warstwą wpływają również na nasze bezpieczeństwo, ponieważ zmniejszają ryzyko pośliźnięcia się. Udało się nam znaleźć takie, które wykonano z trwałego i stylowego materiału. Przy okazji chronią one same schody przed uszkodzeniem.