Najwygodniejsze kurtki skórzane

Najwygodniejsze kurtki skórzane

W modzie wiele rzeczy istnieje od lat bez przerwy. Spowodowane jest to tym, iż były to rzeczy praktyczne, a nawet w dalszym ciągu są takie. Dlatego nikogo nie powinno dziwić, że jeans, kurtki skórzane czy tez inne elementy modowe są dalej obecne w szafach wielu ludzi. Bardzo popularne są kurtki motocyklowe, których historia nie jest w prawdzie tak długa jak jeansu, ale również fascynująca. Na początku XX wieku bracia Schott stworzyli model kurtek dla motocyklistów, jednak z czasem stały się one nie tylko symbolem buntu i subkultur, ale mody i wygody.

Długa historia kurtki skórzanej ramoneski

jasne kurtki skórzane damskie ramoneskiKiedy na początku wieku XX rodzina Schottów wprowadziła się do Nowego Jorku nie wiedzieli oni, iż ich synowie stworzą najbardziej powszechny model kurtki, który sto lat później dalej będzie chętnie noszony. Gdy firma Beck Industries zaproponowała braciom Schott współpracę, ponieważ byli dobrymi krawcami okryć wierzchnich, od razu się zgodzili i wymyślili kilka projektów. Najbardziej przyjął się ten, który opierał się na wojskowych naramiennikach, dodatkowej kieszeni na zapalniczkę oraz metalowym suwaku szytym pod kątem, aby materiał się nie marszczył oraz nie przepuszczał wiatru. W końcu początkowo miała być to kurtka dla motocyklistów, która miała zapewnić im komfort w trakcie jazdy oraz ochronę przed wiatrem, deszczem czy też innymi zjawiskami pogodowymi. Obecnie bez względu na to czy są to ciemne, czy jasne kurtki skórzane damskie ramoneski albo męskie znajdziemy je w wielu sklepach. Występują one w różnych kolorach, nieco zmienionych fasonach, a często też ze skóry ekologicznej. Niegdyś był to silny symbol motocyklistów, buntowników oraz osób związanych z subkulturami. Dzisiaj taką kurtkę może nosić każdy bez względu na wiek czy płeć. Są one wygodne i przystępne cenowo, gdy nie jest to prawdziwa skóra. W wielu przypadkach ciekawe modele znajdziemy także w second handach. Warto mieć swój egzemplarz, gdyż pasuje do każdego stylu i doskonale chroni przed każdą pogodą.

Każdego roku kurtki skórzane sprzedają się bardzo dobrze, gdyż są wygodne, jak również doskonale chronią przed zimnem, wiatrem oraz deszczem. Dodatkowo wyglądają bardzo stylowo, dzięki czemu ubierają je ludzie trudniący się różnymi profesjami zawodowymi. Model kurtki motocyklowej istnieje już od niemal stu lat, ponieważ bracia Schott byli znakomitymi projektantami oraz krawcami. Dzięki ich zdolnościom możemy cieszyć się do chwili obecnej tym produktem, który przez długi czas kojarzony był jedynie z buntownikami.