Najważniejsze cechy bram

Najważniejsze cechy bram

Bramy garażowe różnią się między sobą przede wszystkim sposobem otwierania. Bardzo ważne jest również to aby zwrócić uwagę przy zakupie na termoizolacyjność oraz rodzaj zabezpieczenia antywłamaniowe. Dodatkowo sam komfort użytkowania jest bardzo ważny oraz na koniec powinniśmy zwrócić uwagę na estetykę. Najtańsze bramy garażowe kupimy już za około 1000 zł, ale producenci oferują również bardziej zaawansowane rozwiązania i bramy garażowe, które sterowane są za pomocą pilota.

Kiedy warto zamówić bramę garażową?

bramy garażowe segmentowe drewnianeO bramy garażowej powinniśmy pomyśleć już na etapie budowy naszego domu. Będziemy mogli wtedy idealnie dopasować bramę do otworu, przez który będziemy wyjeżdżali do garażu. Najpopularniejsze na polskim rynku są bramy garażowe segmentowe drewniane. Brama segmentowa górna to najpopularniejszy wariant w wyborze bram. Skrzydło takiej bramy składa się z kilku segmentów, które połączone są ze sobą zawiasami oraz zabezpieczone dodatkowo specjalnymi uszczelkami. Takie połączenie pozwoli nam chronić się przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Najprostsza brama garażowa jest wykonana z profili ze stali ocynkowanej, która dodatkowo pokryta jest specjalną blachą stalową. Dodatkowo wykończenie bramy garażowej może być powłoka z farby proszkowej albo też okleina z drewna lub z aluminium. Najczęściej każdy segmenty w bramy garażowej wypełniony jest odpowiednią izolację i najczęściej jest to styropian albo też pianka poliuretanowa. Ile będziemy musieli zapłacić za dobrą bramę garażową? Cena takich bram zależy głównie od producenta oraz od tego, czy będziemy chcieli dodatkowo ocieplić skrzydło bramy. Dobrym rozwiązaniem jest również brama segmentowa boczna, która jest najlepszym rozwiązaniem dla osób posiadających poniższe, ale szersze garaże. Tutaj po otwarciu bramy zachodzą na jedną ze ścian. Bramy segmentowe są tak popularne, ponieważ zajmują bardzo mało miejsca i są idealnym rozwiązaniem do garaży, które mają niewielką powierzchnię. Dodatkowo modele segmentowe są szczelne i bardzo łatwe w obsłudze.

Kiedyś bardzo popularne były bramy garażowe uchylne, ale w dzisiejszych czasach wygrywają już modele segmentowe. Wciąż jednak możemy spotkać się wiele osób, które będą decydować się na bramy uchylne, ponieważ Charakteryzują się one najniższą ceną. Bramy możemy również bardzo łatwo zamontować, ale najlepiej wezwać do tego odpowiednich fachowców, aby mieć pewność, że wszystko zostało odpowiednio zainstalowane. Jest to bardzo ważne w przypadku kiedy montujemy dodatkowo system elektroniczny do bramy, aby była sterowana na pilota.