Najnowocześniejszy rower górski

Najnowocześniejszy rower górski

Nie ma chyba takiej osoby, która by przynajmniej raz nie widziała roweru górskiego. Są one bardzo popularne wśród młodzieży i używane do jazdy zarówno po drodze jak i terenowej, aczkolwiek niewiele osób wie, iż rowery które uznawane są za górskie tak naprawdę należą do rowerów ogólnego przeznaczenia. Faktyczne rowery do jazdy górskiej są bowiem o wiele bardziej zaawansowane i przystosowane do łatwego pokonywania najbardziej wymagających tras.

Profesjonalny rower górski Krossa

kross level 8.0Górskie rowery Krossa są bardzo rozpowszechnione wśród entuzjastów jazdy po trudnym terenie, lub miłośników rowerowych wycieczek górskich, gdyż są jednymi z najbardziej niezawodnych rowerów, posiadających najlepsze podzespoły mimo przystępnej ceny. Kross Level 8.0 jest najnowszą wersją rowerów z serii Level, przeznaczonych dla najbardziej wymagających, i uznawany jest zgodnie za niemal idealny rower do jazdy po trudnym terenie. Jest on również doceniany przez rowerzystów terenowych oraz zawodników konkurencji offroadowych, preferujących solidną, sprawdzoną konstrukcję ponad nowinkami technologicznymi. Rama roweru jest utrzymana w klasycznym kształcie, więc pozbawiona jest amortyzatorów, aczkolwiek zaprojektowana jest tak, by pomagać rowerzyście w utrzymaniu komfortowej jazdy zarówno po drodze jak i w terenie. Jest ona wykonana z lekkiego stopu aluminium, znacznie ułatwiającego sterowanie rowerem i manewrowanie w trakcie jazdy z dużą prędkością po nierównym podłożu. Rama jest o połowę lżejsza niż typowe stalowe lub aluminiowe ramy jakie najczęściej są podstawą rowerów amatorskich, a różnica wagi jest zauważalna od razu. W utrzymaniu najwyższej wygody podczas jazdy pomagają również doskonałe manetki sportowe, dzięki którym sterowanie rowerem staje się o wiele prostsze i wygodniejsze, oraz siodło z miękkiego, termoaktywnego materiału, bardzo dobrze amortyzującego wstrząsy podczas jazdy.

Level 8.0. posiada również najwyższej klasy hamulce hydrauliczne, sterowane za pomocą uchwytów umieszczonych w wygodnej odległości od powierzchni manetki. Hamulce te są o wiele bardziej czułe i skuteczne niż jakiekolwiek odmiany amatorskie lub hamulce w standardzie v-brake. Umożliwiają one natychmiastową, całkowitą blokadę kół, która znacznie ułatwia profesjonalnym rowerzystom wykonywanie najbardziej dynamicznych i trudnych manewrów terenowych. Miłośnicy wycieczek rowerowych często zachwalają natomiast system przerzutek, o wiele dokładniejszy i znacznie bardziej precyzyjnie dopasowany do każdej nawierzchni.