Najnowocześniejsze obuwie do biegania

Najnowocześniejsze obuwie do biegania

W najbardziej wymagających konkurencjach sportowych nie ma miejsca na oszczędności, dlatego nikt z kolegów którzy występują w takowych konkurencjach nie używa taniego sprzętu o niskiej jakości. Największą inwestycją są oczywiście buty, gdyż najbardziej wpływają one na osiągane wyniki a ich jakość bezpośrednio przekłada się na możliwości i limitacje zawodnika. Nie ma więc sportowca który by nie interesował się najnowszymi modelami obuwia i przynajmniej raz w karierze nie testował nowych butów.

Najnowocześniejsze buty biegowe dla profesjonalnych sportowców

kolce biegowe dla zawodowcaOd niedawna, wśród zawodników najbardziej wymagających konkurencji coraz częściej pojawiają się buty nowego typu, całkowicie odstające do tradycyjnego obuwia wykonaniem oraz wyglądem. Mimo to, są to bardzo nowoczesne kolce biegowe dla zawodowca, przeznaczone właśnie do najtrudniejszych konkurencji. Jako jedne z niewielu serii obuwia sportowego posiadają bowiem wyważenie, w formie obciążników umieszczonych w podeszwie, które zapobiegają nieprawidłowemu ułożeniu stopy w trakcie biegu, a tym samym zmniejszają ryzyko doznania kontuzji. Sama podeszwa również odróżnia się wykonaniem od typowej podeszwy obuwia biegowego, gdyż jest o wiele grubsza, podobnie jak podeszwy butów ogólnosportowych, i nie posiada stalowych kolców, które są dość łatwe do uszkodzenia. W ich miejscu zamontowane zostały amortyzatory z tworzyw sztucznych, spełniające dokładnie to samo zadanie co kolce, aczkolwiek sprawdzające się znacznie lepiej według opinii tych sportowców którzy mieli okazję owe buty przetestować. Amortyzatory są bowiem nie tylko wytrzymalsze, znosząc lepiej uderzenia o podłoże po skoku, ale również w znacznie większym stopniu pomagają zachować równowagę po intensywnym starcie oraz w trakcie biegania z najwyższą prędkością. Mogą być również wymieniane, gdyż nie są przymocowane do podeszwy na stałe tak jak ma to miejsce w przypadku stalowych kolców. Podeszwa nie jest natomiast wzmacniana czy usztywniona, i mimo grubości pozwala na zachowanie najwyższej swobody ruchu, oraz nie przeszkadza w dynamicznym manewrowaniu stopami.

Owe buty są dość niestandardowe, aczkolwiek spełniają wszystkie punkty regulaminu, dotyczące obuwia mogącego być na wyposażeniu zawodnika profesjonalnych konkurencji. Często więc zastępują one prostsze buty, gdyż mimo dość wygórowanej ceny są one znacznie lepsze od najbardziej markowych butów sportowych, i nie posiadają niemal żadnej z wad, jakie często pojawiają się w obuwiu dotychczasowo najpopularniejszym.