Najmodniejszy pedicure na lato

Najmodniejszy pedicure na lato

Aby uchodzić za zadbaną nie wystarczy mieć kolorowych paznokci u stóp. Współczesny pedicure to nie tylko dbanie o kondycję paznokci i skórek wokół nich, ale kompleksowe zabiegi troszczące się o skórę na cały stopach. Tak więc profesjonalny pedicure to trwający około godziny kompleksowy zabieg zawierający peeling oraz maskę odżywczą. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak dokładnie wygląda zawodowo wykonywany pedicure przeczytaj poniższe zestawienie najpopularniejszych zabiegów.

Zadbane stopy do sandałów

pedicureKażda wizyta w salonie kosmetycznym na pedicure zaczyna się od delikatnego peelingu, który ma na celu usunięcie zgrubiałego naskórka. Na stopy najlepiej sprawdza się peeling kwasowy, który polega na owinięciu stóp specjalnymi plastrami nasączonymi kwasami owocowymi, które przywrócą skórze gładkość. Po takim zabiegu kosmetyczka za pomocą odpowiednio wyprofilowanie tarki usuwa martwy naskórek i nakłada krem natłuszczający. Efekt jest widoczny już po chwili od wykonania peelingu. Dla mniej zniszczonych stópek lub podczas kolejnej wizyty u pedikiurzystki zamiast peelingu można zastosować maskę parafinową. Podczas tego zabiegu kosmetyczka najpierw wykonuje peeling mechaniczny, a następnie zanurza stopy w ciepłej parafinie i zabezpiecza na kilkanaście minut ciepłymi skarpetami. Po ich zdjęciu skóra na stopach jest dobrze nawilżona i gładka, a paznokcie nabierają pięknego połysku. Dla niezbyt przesuszonych stóp kosmetyczka może zaproponować zabieg frezarką, czyli elektrycznym pilnikiem, który delikatnie usuwa zaschnięty naskórek nawet pomiędzy palcami. Dopiero tak przygotowane stopy można poddać koloryzacji paznokci. Pedicure tradycyjny to wykonanie peelingu, wycięcie skórek, spiłowanie oraz pomalowanie paznokci tradycyjnym lakierem. Aby efekt utrzymywał się dłużej można zastosować pedicure hybrydowy, który wykonywany jest tak samo jak manicure – płytka paznokciowa pokrywana jest lakierem hybrydowym i utrwalana pod lampą UV. Dla paznokci potrzebujących wsparcia polecany jest pedicure japoński, czyli zastosowanie keratyny i krzemionki by wydobyć ich naturalny, różowy kolor.

W gabinetach kosmetycznych można też szukać pomocy jeśli pojawia się problem z wrastającymi paznokciami. Wówczas najlepiej odnaleźć taki gabinet, w którym zabiegi wykonuje podolog. Wówczas typowe czynności podczas pedicure’u zostaną uzupełnione o szczególną dbałość o problemowy paznokieć, a nawet założenie klamry, którą można schować pod kolorowym lakierem do paznokci. Taki zabieg nazywa się pedicure leczniczym.