Najlepsza kreda dla dzieci

Najlepsza kreda dla dzieci

Jako mama dwójki wspaniałych chłopaków, którzy nie zaczęli jeszcze swojej edukacji przedszkolnej, nieustannie muszę zastanawiać się, jakie aktywności im zaproponować. Nie chcę, aby moje pociechy korzystały ze zdobyczy współczesnej techniki, ponieważ uważam, że są jeszcze na to za małe. Unikam zatem zabawek interaktywnych oraz wykorzystywania przez dzieci nowych technologii. Najchętniej sięgam po sprawdzone i bezpieczne zabawy plastyczne i techniczne, ponieważ świetnie wpływają one na motorykę moich synów, a przy tym rozwijają je intelektualnie oraz społecznie.

Zabawy z użyciem kredy

kreda chodnikowaWśród wielu zabaw, które proponuję moim synom, istnieją takie, które zawsze sprawiają im wiele radości. Od kilku miesięcy nie ma dnia, aby moje pociechy nie używały kredy. Ten nieco zapominany już przedmiot wykonywany z wapiennej skały osadowej jest dla dzieci niezwykle rozwijający i warto z niego korzystać niezależnie od pory roku. Oczywiście kreda chodnikowa sprawdza się przede wszystkim od wiosny do jesieni, jednak nawet zimą można jej używać, a jedynymi przeciwskazaniami są zaleganie śniegu i zbyt zimne rączki dzieci. Sami korzystamy jednak z kredy niezależnie od pory roku, ponieważ bawimy się nią także w domu. Okazuje się, że można kupić takie produkty, które świetnie nadają się nawet do pisania na kafelkach. Jakie zabawy z kredą najbardziej lubią moje dzieci? Oczywiście oprócz tworzenia wszelkich rysunków, chętnie malują także plansze do różnych gier. Nie chodzi tylko o popularną grę w klasy, ale także wymyślone przez nas inne aktywności. Warto także pamiętać, że kredę możemy kupić w wielu różnych kolorach. Wówczas możemy jej używać także jako barwnika do wykonywania różnych ozdób wykonywanych w domu. Sama lubię mieszać kredę z masą solną lub plastyczną, tworząc w ten sposób niepowtarzalne ozdoby. Kreda chodnikowa w przeciwieństwie do tablicowej jest przeważnie nieco szersza i idealnie układa się nawet w małych rączkach. Moi synowie posługiwali się nią (oczywiście będąc pod moją opieką) mając już niespełna dwa lata. Warto wybierać produkty atestowane i tworzone z myślą o dzieciach.

Rozwój kreatywności dzieci, a przy tym motoryki małej jest zadaniem trudnym i wymagającym czasu. Warto inwestować przede wszystkim w proste zabawki, które nie przebodźcowują naszych pociech, a przy tym dają im duże pole do popisu. Kredki, farbki, a także kreda to te narzędzia, które najlepiej sprawdzają się w przypadku wykonywania z dziećmi prac plastycznych. W dodatku możemy użyć takich przedmiotów, aby tworzyć ciekawe gry zręcznościowe.