Najczęściej używane modele wag przemysłowych

Najczęściej używane modele wag przemysłowych

Ważenie to jeden z ważniejszych procesów, który występuje zarówno w zakładach produkcyjnych, sklepach, poczcie czy innych przedsiębiorstwach i punktach usługowych. Jednak specyfika procesu ważenia jest inna w każdym z tych miejsc, a co za tym idzie sama waga i jej właściwości musi być dostosowana do rodzaju wykonywanego przez nią odważania. Dlatego różnorodność wag oferowanych przez specjalne punkty jest tak bardzo szeroka. Jakie konkretnie modele nowoczesnych wag spotkamy najczęściej?

Najważniejsze typy nowoczesnych wag przemysłowych

waga przemysłowaJednym z najbardziej popularnych modeli wag stosowanych w przemyśle są wagi stołowe. Są one powszechnie używanym modelem, który jest stosowany przede wszystkim w zakładach produkcyjnych, oraz wszędzie tam, gdzie występują ciężkie warunki. Waga przemysłowa to także funkcjonalne typ wagi magazynowej. Charakteryzuje się on występowanie charakterystycznego słupka, który ułatwia odczyt liczby kilogramów z wyświetlacza, dzięki umieszczeniu go w obrębie wysokości oczu pracownika. Jeżeli chodzi o proces produkcji oraz nowoczesne magazyny, coraz częściej spotykanym modelem wagi są specjalne wózki paletowe z wbudowanym wyświetlaczem. Dzięki nim możliwe jest ważenie przewożonych materiałów, które znacznie skraca proces produkcji oraz działań logistycznych. W zakładach i magazynach spotkamy także specjalne, profesjonalne wagi platformowe z czujnikami tensometrycznymi. Kolejnym ciekawym modelem wag stosowanych w miejscach pracy są wagi pocztowe. Na pewno nie raz spotkaliśmy się z takim typem wagi, podczas odwiedzin placówki pocztowej. Tego typu wagi służą do ważenia listów, paczek oraz wszelkich innych przesyłek, które wychodzą lub przybywają do placówki pocztowej. W zakładach produkcyjnych, świadczących usługi produkcji oraz dystrybucji małych detali, popularnością cieszą się wagi, które umożliwiają liczenie pojedynczych detali o małych gabarytach. Dzięki tego typu wagom możliwe jest wydawanie konkretnej liczby śrubek, gwoździ czy innego rodzaju małych towarów.

Niewątpliwie nie możemy pominąć w tutaj wag typu hakowego, które również są nieodłącznym elementem przemysłu ciężkiego i wszelakich zakładów produkcyjnych. Są to wagi, które umożliwiają ważenie towarów, transportowanych za pomocą suwnicy, bądź przenoszonych za pomocą wielkogabarytowych dźwigów. Wagi tego typu spotkamy więc w hutach, zakładach produkujących wyroby metalowe bądź budowlane. Czytelny wyświetlacz oraz duża rozdzielczość pomiarowa zapewniają efektywną pracę operatora tejże wagi.