Na jakiej teorii opiera się medycyna chińska?

Na jakiej teorii opiera się medycyna chińska?

Medycyna chińska staje się coraz bardziej popularna zarówno w naszym kraju jak i na całym świecie. Jest tak z jednego prostego powodu, jest po prostu skuteczna. Często gdy medycyna zachodnia nie jest w stanie sobie poradzić albo zwyczajnie lekceważy niektóre schorzenia bo nie zagrażają życiu, to właśnie medycyna chińska jest w stanie coś zrobić. Mimo wszystko wpływa ona na to, by ciało mogło funkcjonować w pełni prawidłowo. Postaram się nieco opowiedzieć o teorii na której opiera się ta sztuka leczenia.

Na czym polega medycyna chińska?

lekarz medycyny chińskiej - warszawaOgółem chodzi o to, że według medycyny chińskiej ludzki organizm funkcjonuje dzięki krążeniu energii życiowej. Choroby powstają gdy któryś z kanałów ulega zablokowaniu lub też energii jest gdzieś zbyt dużo albo zbyt mało. Stosuje się więc różne metody które mają na celu wyregulowanie poziomu energii. Chodzi tu między innymi o akupunkturę, która jest stosowana całkiem często, choć ludzie znają ją zazwyczaj z filmów. Często w przypadku konkretnych chorób zalecana jest też zmiana stylu życia. Chodzi tu o rozpoczęcie ćwiczeń czy poprawę diety. Często stosowany jest masaż, który okazuje się całkiem skuteczny. Masuje się różne rejony ciała, tak żeby pozbyć się bólu, a przy tym poprawić stan konkretnych narządów. Mimo wszystko medycyna chińska wykorzystuje specjalne punkty znajdujące się na skórze, które mają mieć związek z kanałami energii, a także z konkretnymi narządami. W ten sposób mogą wpływać na organizm wewnątrz mimo tego, że nie korzysta się tu z chirurgii. W przypadku gdy medycyna klasyczna nie jest w stanie wam pomóc, to warto postarać się o skorzystanie z usług lekarza medycyny chińskiej. Dzięki innemu podejściu do zdrowia pacjenta można osiągnąć o wiele lepsze rezultaty niż wcześniej. Sam poddawałem się akupunkturze czy innym zabiegom i muszę przyznać, że w moim przypadku okazały się być skuteczne. Wielu osobom zdołał już pomóc wprawiony lekarz medycyny chińskiej – Warszawa to miasto w którym całkiem łatwo można znaleźć kogoś doświadczonego. Powinniście sprawdzić gdzie w waszej okolicy przyjmuje ktoś taki. Będziecie zadowoleni z osiągniętych efektów.

W zależności od kultury powstały różne metody leczenia. Trzeba przyznać, że medycyna chińska zupełnie inaczej podchodzi do zdrowia, przez co może być skuteczniejsza. Wiadomo, że nasza zachodnia medycyna jest niezwykle dobra w przypadku niektórych chorób, jednak jeśli chodzi o inne lepsza może się okazać sztuka leczenia pochodząca z Chin. Wykorzystuje się różne metody w celu osiągnięcia przez pacjenta dobrego stanu zdrowia.