Moda na damskie koszule

Moda na damskie koszule

 

Niegdyś koszule kojarzyły się jedynie z męskim ubiorem. Jeszcze do niedawna panie w koszulach można było spotkać jedynie w wojsku, policji, czy straży pożarnej. Od lat młode dziewczęta noszą także koszule w szkołach mundurowych np. technikach leśnych, czy liceach o profilach wojskowych lub policyjnych. Dzisiaj jednak koszule są uwielbiane przez kobiety niezależnie od tego, jaki wykonują zawód, czy też do jakiej szkoły uczęszczają. Mało tego koszula stała się modnym ciuchem na każdą okazję. Będzie idealnie sprawdzała się zarówno w biurze, jak i na imprezie. 

Różne rodzaje damskich koszul

koszula damska z printemZacznijmy od krótkiego przeglądu dostępnych na polskim rynku odzieżowym materiałów, z których wykonuje się damskie koszule. Do najpopularniejszych należy oczywiście bawełna. Bawełniane koszule są szczególnie cenione przez te panie, którym zależy przede wszystkim na elegancji. Proste, jednokolorowe (najczęściej białe lub beżowe) idealnie sprawdzą się jako ubiór do biura. Dla pań pracujących w korporacjach lub bankach taki ubiór to chleb powszedni. Luźną stylówką, w której możemy wyjść na miasto będzie raczej koszula flanelowa. Niegdyś taki typ koszuli kojarzył się głównie z robotnikami, dzisiaj jest zaś synonimem wygody i luźnego podejścia do życia. Najczęściej wybieramy oczywiście klasyczne, flanelowe koszule w kratę, jednak dostępne są również inne ciekawe wzory. Ostatni ciekawy materiał na koszulę to wiskoza. Od kilku lat robi ona furorę na rynku i zaczyna konkurować z bawełną. Jest przede wszystkim bardzo miła w dotyku, przewiewna, dobrze się układa i łatwo można ją prasować. Letnie koszule wiskozowe mają przeróżne wzory, choć zdecydowanie w tym roku dominowały kwiaty we wszystkich kolorach. Należy także podkreślić, że obecnie hitem na rynku odzieżowym jest koszula damska z printem. Nadruki na koszulach są bardzo różne, jednak w tym sezonie dominują albo bardzo kolorowe geometryczne wzory, albo malutkie, ale powtarzalne kombinacje roślinne bądź zwierzęce. W mojej szafie znajduje się np. koszula z nadrukowanymi jaskółkami, koszula w maki oraz koszula w kolorowe romby.

Wybór damskich koszul jest ogromny. Taki ciuch sprawdzi się na każdą okazję. Kupując go, warto zwrócić jednak uwagę na kilka szczegółów takich jak chociażby materiał, z którego jest wykonany, czy też sposób prania. Hitem tego sezonu są koszule z printem, a wśród nich szczególną popularnością cieszą się te w kolorowe kwiaty, małe wizerunki zwierząt lub geometryczne wzory. Jeśli nie masz jeszcze koszuli w swojej szafie, to zapewniam, że warto pomyśleć o jej zakupie.