Moda na ciążową bawełnianą bieliznę damską

Moda na ciążową bawełnianą bieliznę damską

 

Mówi się i powszechnie uważa, że ciąża to piękny czas. I w pewnym sensie rzeczywiście to jedyny okres w życiu, kiedy nasze ciało zmienia się w taki sposób, aby mogło dać życie jednocześnie nam i jeszcze komuś. Serce tłoczy krew dla dwoje, a to co jemy, także musi wystarczyć dla dwóch organizmów. Jednak to nie tylko piękne urocze chwile, a często momenty zwątpienia, stresu, strachu i wielu dolegliwości. Ważne, aby mieć wtedy wsparcie, opiekę i fachową pomoc oraz życzliwych najbliższych wokół siebie. To też czas szczególnej dbałości o same siebie.

Korzystaj z bawełnianej bielizny w czasie ciąży

bielizna damska bawełnianaCiąża jest stanem, w którym do pewnych rzeczy ma się predyspozycje. I nie ma złotej reguły, bo każda kobieta jest inna i u jednej niektóre przypadłości wystąpią, a u innej nie. Ważne, aby obserwować swoje ciało, jego reakcje na różne bodźce i sytuacje i… być dla siebie dobrym. Każdy ginekolog potwierdza, że  w czasie ciąży kobieta powinna szczególnie zadbać o swój biust i miejsca intymne. Dlatego tak ważne jest, aby dobrze dobierać w tym czasie ubrania. Najbardziej polecana jest bielizna damska bawełniana, która daje wygodę oraz naturalność. Bawełna swobodnie przepuszcza powietrze, co zapobiega namnażaniu się bakterii, otarciom i przepoceniu, a tym samym chroni przed różnego rodzaju infekcjami. Także miękkie bawełniane biustonosze dobrze się sprawdzą. Odpowiednio wyprofilowane i dobrane podtrzymają biust we właściwych miejscach, co będzie zapobiegało bólom czy zapaleniom oraz dyskomfortowi, który często towarzyszy w okresie ciąży. Damskie figi powinny mieć jak najwięcej bawełny w składzie i być możliwie niskie, pod brzuchem, aby nie uciskać. Najlepiej wybierać znane marki – na samym polskim rynku jest ich bardzo dużo, a omijać bieliznę koronkową czy opinającą. Bielizna bawełniana nie musi być brzydka wbrew ogólnemu przekonaniu. Znajdziemy piękne i kobiece bawełniane biustonosze zdobione drobnymi wstążkami czy falbankami oraz idealnie skrojone figi. Materiał, z którego są wykonane nie odbierają im estetyki, a dodają wygody.

Bielizna wybierana w okresie ciąży jest dla kobiety bardzo ważna. Najlepiej sprawdzi się ta wykonana z bawełny. Z pewnością można znaleźć wyglądającą kobieco i w pięknych barwach. Bawełna nie musi być wyłącznie biała lub czarna. T czas, gdy powinnyśmy szczególnie o siebie zadbać i podarować sobie wygodę oraz komfort, dlatego warto zainwestować w kilka kompletów kobiecych bawełnianych fig i biustonoszy. Możemy wybrać je samodzielnie lub dobrać u profesjonalnej brafitterki.