Miły w dotyku kocyk Minky

Miły w dotyku kocyk Minky

Kiedy rodzice czekają na narodziny dziecka, to w międzyczasie przygotowują dla niego pokój i całą wyprawkę. Zaraz po przyjściu na świat noworodek potrzebuje jakiegoś ubranka, rożka, lub kocyka, w który będzie zawinięty. Małe dzieci lubią być ciasno owinięte, gdyż czują się wtedy bezpiecznie i stabilnie. Takie maluchy nie mają jeszcze uregulowanej ciepłoty ciała, więc trzeba zadbać o ich właściwe ubranie i przykrycie.

Jak wyglądają kocyki minky?

kocyk minky ocieplanyLekarze zalecają, aby noworodki i też niemowlaki, ubierać zawsze o jedną wersję więcej niż dorosłego człowieka, ponieważ maluchy mają nieco niższą temperaturę. Kompletując wyprawkę, nie możemy zapomnieć o komplecie ubranek dostosowanych do pory roku, łóżeczka z wyposażeniem i odpowiedniego kocyka. Do przykrywania dziecka potrzebujemy kocyk, lub kołderkę. W zależności od pory roku potrzebujemy kocyk minky ocieplany, lub cienki  bez wypełnienia. Całą wyprawkę musimy podporządkować pod porę roku w jakiej się urodzi maluch. Jeżeli dziecko przyjdzie na świat w lecie, to przyda się nam cienki kocyk minky, albo bawełniany bez żadnego wypełnienia. Natomiast w zimowej porze będziemy potrzebowali grubych ubranek i ocieplanego kocyka. Powinniśmy mieć kilka sztuk w różnym rozmiarze. W łóżeczku potrzebny jest większy rozmiar, najczęściej jest to sto dwadzieścia na dziewięćdziesiąt centymetrów. Do wózka potrzebny jest mniejszy kocyk, gdyż mamy w nim ograniczone miejsce. W zależności od temperatury panującej na polu, dziecko musimy przykryć grubym, lub cienkim kocykiem z hipoalergicznym wypełnieniem. Kocyki są zawsze dwustronne. Z jednej strony jest miękki materiał bawełniany, który doskonale chłonie wodę, a z drugiej jest ciepły polar minky z charakterystycznymi wypustkami w postaci kuleczek na całej powierzchni. Kocyk doskonale grzeje i utrzymuje wysoką temperaturę, przez co maluchowi w trakcie zimowych spacerów będzie ciepło nawet gdy będzie duży mróz. Dostępne są trzy rodzaje wypełnienia, z których najgrubsze o wysokości dwóch centymetrów, świetnie się nadają na zimę.

Kocyki są niezbędne dla każdego maluszka. Możemy nimi przykrywać maluszka, lub zawijać jak w rożek, gdyż mają kształt ułatwiający zawijanie malca. Kocyk minky jest najczęściej zapakowany w gustowne przeźroczyste pudełko, dlatego doskonale się nadaje na prezent, który z pewnością się przyda. Jeżeli maluszek z niego wyrośnie, to może on służyć w przyszłości jako mata do zabawy. Możemy je kupić w większości sklepów z artykułami dla dzieci, a najtaniej je kupimy przez internet.