Miłe słowa z księgi gości weselnych

Miłe słowa z księgi gości weselnych

Moda na księgi gości weselnych przywędrowała do nas z Ameryki. To właśnie na bajkowych ślubach za oceanem narodziła się tradycja wykładania pamiątkowej księgi na rodzinnych uroczystościach. Od wielu lat zwyczaj wykładania księgi gości weselnych jest równie popularny w Polsce. Nawet w większości przypadków przestaje ona być księgą i przybiera naprawdę fantazyjne formy jak abstrakcyjny obraz czy jenga z klockami podpisywanymi przez gości.

Nowoczesna księga gości weselnych

księga gości weselnych – sklepNajprostszą formą pamiątkowej księgi jest zeszyt w którym każdy z gości, odręcznie może wpisać kilka ciepłych słów od serca. Najlepiej wtedy zamówić wszystkie elementy papeterii ślubnej w jednym miejscu. Wówczas będą do siebie pasować zarówno zaproszenia, pudełko na koperty, winietki jak i księga gości weselnych – sklep z papeterią na pewno będzie posiadać w swojej ofercie wszystkie te akcesoria w zestawie, jak i osobno, abyście mogli wybrać tylko te elementy, których potrzebujecie. Drugim popularnym wśród nowożeńców rozwiązaniem jest połączenie albumu ślubnego z księgą gości. Wówczas powierzają w ręce gości aparaty typu polaroid, z których zrobione zdjęcie pokazuje się w ciągu kilkudziesięciu sekund, a Ci obok swojej fotki wpisują życzenia dla pary młodej. Alternatywą dla tego rozwiązania może być wypożyczenie fotobudki, która również natychmiastowo drukuje zrobione zdjęcia, tak aby mogły trafić do księgi gości. Natomiast jeśli wiesz, że twoi goście nie są mistrzami składania życzeń i wznoszenia toastów, wówczas możesz poszukać alternatywnych rozwiązań. Jednym z nich jest zamówienie obrazu z nadrukiem drzewa lub unoszącego się na sznurkach baloników samochodu, który goście weselni przyozdabiają odciskami swoich palców. Taki obraz można później oprawić i powiesić we wspólnym mieszkaniu. Fajną alternatywą dla tradycyjnych, książkowych opcji jest przygotowanie niedużych kartoników, na których goście mogą wpisać życzenia, które nowożeńcy przeczytają w pierwszą rocznicę ślubu, a następnie wrzucić je do słoika lub butelki.

Decydując się na wystawienie na swoim przyjęciu księgi gości weselnych warto poprosić zaufaną osobę, na przykład siostrę, która nie jest świadkową, aby podsunęła ją wszystkim gościom, tak aby każdy wpisał własnoręcznie kilka słów. Bardzo często starsi wujkowie i ciocie po prostu nie wiedzą gdzie mogą znaleźć wyłożoną księgę gości ani co do niej wpisać. Natomiast rozbawieni znajomi zwyczajnie mogą zapomnieć o takim dodatkowym elemencie przyjęcia. Przecież każdy przychodzi na wesele doskonale się bawić na parkiecie.