Mikroelementy dla kota

Mikroelementy dla kota

Zwierzęta jak ludzie, są tak samo wrażliwi na niedobory witamin i mikroelementów jak i my. Zwłaszcza przy nieleczonej celiakii, warto więc zainteresować się naszym pupilem i dokładnie sprawdzić co mu dolega, a by potem nie mieć wyrzutów sumienia i nieprzyjemności związanych z niedoleczeniem kota czy psa. Na całe szczęście, jak już zdiagnozujemy problem naszego zwierzaka, warto zainwestować w odpowiednie suplementy.

Witaminy dla naszych milusińskich

suplementy diety dla kota na trawienieKoty i psy i inne zwierzaki domowe potrafią naprawdę mieć przykre skutki uboczne spowodowane niedoborami witamin. Najczęstsza przyczyna niedoborów witamin jest choroba, albo nietolerancja gluteny, która jest bezobjawowa, nie ma nic gorszego. Co najgorsze, nasze zwierze nie ma żadnych objawów przy tego rodzaju celiakii, a i tak może mieć przykre skutki uboczne w postaci niedoborów. Celiakia bezobjawowa jest alergia na gluten utajoną, to znaczy, że nasz pupil normalnie funkcjonuje czuje się dobrze, normalnie konsumuje, do tego bawi się i jest pełny sił, do czasu oczywiście. W takich przypadkach należy się wybrać do weterynarza, gdyż z biegiem czasu zauważymy, że z naszym pupilem jest coś nie tak, mianowicie są to problemy niedoborów witamin, gdyż jelita są coraz gładsze, nie posiadają już kosmków,  tylko po prostu są gładkie i nie urabiają pokarmu. Po pewnym czasie niestety nasz kot może być slaby, nie mieć apetytu, w takim przypadku najlepiej zakupić suplementy diety dla kota na trawienie, posiadają one mnóstwo pozytywnych dla naszego pupila mikroelementów i minerałów, dzięki czemu nasze zwierze jest pełni sił i szczęśliwe. Pomyślmy tylko jak my się czujemy kiedy nam czegoś brakuje? Jesteśmy słabi, nerwowi, nie mamy humoru, zwierze odczuwa tak samo. Suplementy można podawać na różne sposoby, do karmy, czy do napoju. Psu najlepiej podawać do kiełbasy i do produktów spożywczych, kotu również, z racji, że kota częściej karmimy tak zwanym mokrym jedzeniem, to prościej jest mu podać suplementy właśnie w takiej formie, niż w wodzie na przykład. 

Odpowiednią ilość minerałów potrzebują zarówno zwierzęta jak i ludzie. Nasz pupil czuje się tak samo jak my. Może mu szkodzić ciśnienie atmosferyczne, czy inne produkty spożywcze. jeżeli nasz zwierzak jest chory, to w tedy nie ma wystarczającej ilości witamin i minerałów, które również są mu potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Dlatego tak bardzo istotne jest podawanie naszemu kotu kupnych suplementów, ponieważ tylko i wyłącznie tego typu produkty są w stanie szybko uzupełnić braki.