Manicure hybrydowy – mój sposób na biznes

Manicure hybrydowy – mój sposób na biznes

Od zawsze bardzo lubiłam malować paznokcie. Już jako nastolatka w liceum wykonywałam sobie oraz swoim koleżankom manicure. Były to jeszcze czasy gdy nikt nie znał lakierów hybrydowych, a więc wszystko wykonywałam tradycyjnymi lakierami. Teraz mam już dwadzieścia parę lat i uwielbiam lakiery hybrydowe. Uważam, że manicure hybrydowy jest świetnym wynalazkiem, z którego powinna skorzystać w swoim życiu chociaż raz, każda kobieta by mógł przekonać się jak wygodne jest to rozwiązanie. Parę miesięcy temu postanowiłam zamienić moją pasję do malowania i zdobienia paznokci na prawdziwy biznes.

Oferuję korzystne ceny za paznokcie hybrydowe 

manicure hybrydowy - cennikPrzez długi czas wykonywałam paznokcie dla moich koleżanek i przyjaciółek, a więc po prostu nie pobierałam za to żadnej opłaty. Dziewczyny czasami przynosiły mi jakieś prezenty albo słodycze w ramach wdzięczności, ale szczerze mówiąc nie byłam pewna jak wyglądają ceny za manicure. Jako, że nie mam swojego salonu i dojeżdżam do klientów to wiedziałam, że cena musi być odpowiednia niższą niż w salonie. Jednakże początkowo nie byłam pewna jakie ceny powinnam ustalić. Stwierdziłam, że przejrzę w Internecie jak wygląda to w salonach w mieście. W wyszukiwarkę wpisałam “manicure hybrydowy – cennik” i przejrzałam kilkanaście różnych stron. W ten sposób bardzo łatwo udało mi się ustalić własny cennik, który jest odpowiednio dobrany do warunków, w jakich wykonuje manicure, ale i do moich wysokich umiejętności oraz tego bym po prostu mogła zarobić. Mimo, że przez długi czas robiłam paznokcie hobbystycznie to miałam dużą kolekcje lakierów oraz akcesoriów do zdobienia. Mimo tego, kiedy postanowiłam założyć własną firmę zrobiłam ogromne zakupy. Moje klientki nie mają więc żadnego problemu z tym by znaleźć w mojej kolekcji taki kolor, który będzie im się podobał. Często chodzę też na różnego rodzaju doszkalające kursy dotyczące manicure.

Założenie własnej firmy było dobrym pomysłem. Choć początki były trudne, jak w każdym biznesie, to w ciągu kilku miesięcy udało mi się zdobyć naprawdę sporą bazę klientek. Wystarczyło by kilka przyjaciółek powiedziało swoim współpracownikom w pracy, czy innym znajomym, że oferuje takie usługi i od razu zgłosiło się do mnie kilka osób. Ja też miałam swoje kontakty. Jako, że wykonywany przeze mnie manicure lakierami hybrydowymi jest naprawdę dobry, to moje klientki co miesiąc zapisują się na nowe paznokcie. Dzięki czemu nie brakuje mi pracy, wręcz przeciwnie – czasami ciężko znaleźć mi wolny termin dla klientki.