Łóżeczko białe dla dziecka

Łóżeczko białe dla dziecka

 

Czekamy teraz z niecierpliwością na przyjście na świat naszego maluszka. Powoli zaczęliśmy się również zajmować kompletowaniem wyprawki, bo rozwiązanie zbliża się wielkimi krokami. Już nie mogę się doczekać. Pokój jest już gotowy, pięknie odmalowany, teraz musimy kupić mebelki i wszystkie inne konieczne dla maluszka rzeczy. A jest tego naprawdę masa, nie miałam o tym kompletnego pojęcia zanim temat niemowląt nie stał się mi bliższy z powodu mojego małego własnego rosnącego w brzuchu skarbu.

Łóżeczko dla niemowlaka

łóżeczka białe z szufladąNa pierwszy ogień poszedł temat mebelków do pokoju. Wiadomo, że z początku maluszek będzie spał w naszej sypialni ze względu na nocne pobudki na jedzenie. Docelowo jednak plan jest taki, żeby jak najszybciej wyprowadzić go do jego własnego pokoju. Na pewno z początku mebelków nie będzie dużo potrzebował, wystarczy porządne łóżeczko, komódka na przybory higieniczne i ubranka oraz przewijak. Bardzo ważny jest dla mnie wybór odpowiedniego łóżeczka. Chciałabym kupić duże łóżeczko w rozmiarze 70×140 cm, ponieważ ono nam na dłużej starczy, na pewno maluchowi będzie wygodniej. Ostatnio widziałam w sklepie z artykułami dla dzieci w pobliżu naszego domu piękne łóżeczka białe z szufladą. Taka szuflada w łóżeczku to świetna sprawa. Przecież to doskonała dodatkowa przestrzeń do przechowywania. Można w niej będzie przechowywać pościel oraz ręczniki dla maluszka i dużo innych rzeczy, ponieważ szuflada w łóżeczku jest bardzo przestronna. Bedę musiała wybrać się do tego sklepu razem z mężem zapytać go o zdanie, ale myślę, że zdecydujemy się właśnie na to łóżeczko. Cena jest bardzo rozsądna jak za takie drewniane łóżeczko doskonałej jakości. Do tego chciałabym kupić materacyk bambusowy, słyszałam, że są to najlepsze materacyki dla maluszków.  A kiedy już kupimy łóżeczko, zabierzemy się za kompletowanie pozostałych mebelków, oczywiście również w kolorze białym. Taki kolor najbardziej mi się podoba i białe mebelki będą świetnie wyglądać w beżowym pokoiku. Mam nadzieję, że dzidziusiowi spodoba się jego pokoik.

Wybór łóżeczka dla niemowlaka jest moim zdaniem bardzo istotną sprawą. Łóżeczko trzeba dopasować do wnętrza, sprawdzić, czy będzie bezpieczne i funkcjonalne. Jest to ważne, bo będziemy je używać kilka lat i warto jest, aby maluszek dobrze się w nim czuł, dobrze kształtował się jego kręgosłup, a jednocześnie aby łóżeczko było samo w sobie jak najbardziej funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu dla rodzica. Dlatego decyzję odnośnie łóżeczka należy podjąć rozważnie.