Lekkie wielofunkcyjne wózki

Lekkie wielofunkcyjne wózki

Zanim kupimy wózek dla naszego dziecka, warto porównać ofertę wielu producentów i wybrać najlepszy. Musimy się zastanowić co jest dla nas najważniejsze i z jakich funkcji możemy zrezygnować. Wiele modeli wózków posiada mnóstwo dodatkowych gadżetów, które nie zawsze są niezbędne, a ich obecność znacznie zwiększa kwotę. Przede wszystkim liczy się jakość wykonania i funkcje, które będą służyć dziecku. Wózki możemy kupić w komplecie z gondolą, spacerówką i fotelikiem samochodowym.

Jakie funkcje pełnią wózki dziecięce?

lekki wózek wielofunkcyjnyJeżeli chcemy zaoszczędzić na zakupie wózka dla dziecka, to warto od razu kupić go w komplecie z innymi, zamiennymi częściami. Mowa tu o gondoli, spacerówce i foteliku samochodowym. Są to trzy elementy, które przydają się każdemu maluchowi w ciągu pierwszych lat życia. Lekki wózek wielofunkcyjny jest najlepszym wyborem dla każdego rodzica. Takie modele mają stelaże z aluminium, które cechuje się lekkością i odpornością na odkształcenia. Jeden wózek pełni funkcję środka transportu, miejsca do usypiania, a czasem także zabawy. Gondola służy dzieciom od urodzenia do momentu aż zaczną samodzielnie siedzieć, natomiast spacerówka jest następnym wózkiem, który będziemy wykorzystywać do momentu aż maluch z niego nie wyrośnie. Fotelik samochodowy jest niezbędny dla każdego dziecka, które chcemy bezpiecznie przewozić w samochodzie. Lekkie wózki świetnie się sprawdzają w mieście, bo możemy go wszędzie zabrać i nie sprawia kłopotu jego podniesienie nawet kobiecie. Mają one najczęściej na wyposażeniu pojemną torbę bo siedziskiem, aby mama mogła tam schować zakupy, lub potrzebne rzeczy. Duże, pompowane koła zapewniają dobrą przyczepność do podłoża. Przednie koła są zawsze obrotowe, dzięki czemu łatwo wózkiem manewrować, a tyle są ustawione do jazdy na wprost. Obowiązkowy jest mocny hamulec, którego pedał znajduje się na środku drążka łączącego tylne koła. Uchwyt do trzymania wózka posiada regulację wysokości, dzięki której każdemu bez względu na wzrost, będzie wygodnie pchać wózek.

Wielofunkcyjne wózki są najlepsze, bo w jednym modelu mamy wiele możliwości. Mama idąc na space z dzieckiem, nie musi brać ze sobą dodatkowej torby żeby pomieścić rzeczy maluszka, bo wózek posiada aż dwie. Jedną pod spodem, a druga może być zaczepiona na uchwycie do prowadzenia. Droższe modele wózków posiadają w zestawie specjalną folię przeciwdeszczową, którą można nałożyć na całą gondolę, lub spacerówkę. Po złożeniu, wózek dziecięcy nie zajmuje wiele miejsca, więc spokojnie można go trzymać w mieszkaniu.