Legowiska dla psa w dużych rozmiarach

Legowiska dla psa w dużych rozmiarach

Wybór legowiska dla psa nie jest łatwy z powodu różnorodnego i dużego wyboru. Miejsce do snu dla psa jest jedną z najistotniejszych kwestii, które wpłyną na jego zdrowie. Psy potrzebują swojego miejsca w naszym domu, w którym w każdej chwili będą mogły się schronić i odpocząć po ciężkim treningu, spacerze lub zabawie. Podczas wyboru ciężko zdecydować się na jeden model. Od jakich kryteriów powinno zależeć, że wybierzemy akurat takie legowisko, a nie inne?

Duże legowisko dla psa

duże legowiska dla psówPierwszym pytaniem jakie powinniśmy sobie zadać jest: jaki odpowiedni rozmiar legowiska będzie dobry dla mojego psa? Żeby zakupić je odpowiedniej wielkości najlepiej jest przed wyjściem do sklepu zmierzyć psa od jego głowy po nasadę ogona i dodać  do otrzymanego wyniku około dwudziestu centymetrów. Duże legowiska dla psów większych rozmiarów będą zdecydowanie  bardziej komfortowe i chętniej używane. Posłanie musi być nieco większe niż zwierzak, aby mógł się on swobodnie wyciągnąć rozprostowując kości oraz zwinąć w kłębek. Rozmiar legowiska powinien obejmować część, na której pies będzie spał, więc przy wyborze na przykład takiego z dodatkowymi ściankami powinniśmy zwrócić uwagę czy wymiar podany na etykiecie dotyczy właśnie tej części. Chociaż zdecydowanie lepiej kupić odrobinę za duże legowisko niż za małe to jednak nie powinniśmy przesadzać. Wielki materac wcale nie sprawi, że nasz pies będzie się czuł w nim bardziej komfortowo, może go wręcz przytłoczyć i sprawić, że nie będzie chciał w nim leżeć. Wówczas niepotrzebnie stracimy pieniądze i miejsce w pomieszczeniu. Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę podczas zakupu jest kształt oraz typ legowiska. Dostępne są one w różnych wariantach od klasycznych kwadratów po najbardziej wymyślne formy. Tekstylne legowiska o prostych kształtach najczęściej składają się z podstawy z rantem oraz wyjmowanej poduszki. Są dostępne w wielu rozmiarach i sprawdzą się zarówno w przypadku psów małych jak i dużych. Bardzo łatwo je dostać, ponieważ są najczęściej kupowanym legowiskiem. Charakteryzuje się również niską ceną. Czyszczenie i pranie ułatwiają zdejmowane pokrowce. Materiał, z którego jest wykonane legowisko powinno być ciepłe i miękkie w dotyku, aby jak najlepiej spełniały wymagania naszego psa. Dobrym wypełnieniem będą kulki silikonowe, które układają się wraz z ciężarem psa i jego anatomicznym kształtem. Powinniśmy wybrać takie legowisko, które jest skonstruowane z wytrzymałego materiału, aby posłużyło naszemu psu na lata.

Legowisko dla naszego czworonożnego przyjaciela ma być miejscem relaksu, odpoczynku i snu. Wybrane przez nas posłanie musi dobrze spełniać swoje funkcję. Asortyment tych produktów jest tak szeroki, że na pewno każdy znajdzie odpowiednie legowisko dla swojego pupila, które równocześnie będzie wygodne, estetyczne i łatwe w czyszczeniu. Istnieje wielu zwolenników spania z psem we własnym łóżku, ale musimy pamiętać, że nasz zwierzak musi mieć prawo wyboru oraz własny kąt, gdzie uda się na relaks i zregenerowanie sił po długim treningu lub spacerze.