Leczenie alkoholizmu za pomocą hipnozy

Leczenie alkoholizmu za pomocą hipnozy

Przez całe swoje życie jesteśmy narażeni na kontakt z różnego rodzaju substancjami psychoaktywnymi powodującymi uzależnienia. Od najmłodszych lat stykamy się z substancją taką jak alkohol, tytoń a nawet narkotyki. W ostatnim czasie pojawiły się nowe zagrożenia przykładem może być hazard, uzależnienie od gier komputerowych czy telefonów. Są to zjawiska bardzo niebezpieczne i jak każde uzależnienie wymagają fachowej pomocy i terapii. Dokoła nas powstało też wiele gabinetów medycyny tradycyjnej czy też alternatywnej zajmujących się tego typu problemami.

Jak wyleczyć alkoholizm?

skuteczne leczenie alkoholizmu hipnoząPojawiła się też nowa forma terapii zwana hipnozą. Metoda ta była stosowana już od dawna i przynosi wiele pozytywnych rezultatów jednak budzi również kontrowersje. Jak większość rzeczy na tym świecie ma swoich zwolenników i przeciwników. Stosowana jest w celu uspokojenia, zmniejszenia dolegliwości bólowych a nawet znieczulenia. Wspomaga tradycyjne leczenie. Jest to proces terapeutyczny pozwalający na pozbycie się dolegliwości zarówno natury psychicznej jak i fizycznej. Zabieg przeprowadzany jest w gabinecie terapeutycznym pod kontrolą wykwalifikowanego hipnoterapeuty. Trwa w zależności od potrzeby i stanu pacjenta, zazwyczaj około dwóch godzin. Przy dobrej współpracy terapeuty z pacjentem przynosi pozytywne efekty w osiemdziesięciu procentach przypadków. W ostatnim czasie bardzo dużo słyszy się o hipnozie w uzależnieniach. Szczególnym zainteresowaniem i powodzeniem cieszy się skuteczne leczenie alkoholizmu hipnozą, co potwierdzają przeprowadzane badania. Hipnoza jest tutaj elementem psychoterapii, w trakcie jej trwania redukuje przymus picia i tworzy awersję do alkoholu. Jej głównym celem jest zredukowanie lub całkowite usunięcie lęków i nerwic które były przyczyną uzależnienia. W czasie terapii pacjent uczy się i nabywa umiejętności niezbędnych do życia w trzeźwości. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Nie wymaga też szczególnego przygotowania. Przeprowadzany jest indywidualnie, a osoba poddająca się mu ma zapewnioną całkowitą anonimowość i stu procentową dyskrecję.

Leczenie uzależnień nie jest prosta sprawą, wymaga wiele cierpliwości i determinacji. Osoba rozpoczynająca walkę z nałogami potrzebuje wiele wsparcia i cierpliwości oraz ciepła ze strony otoczenia. Nie należy ona do najłatwiejszych pacjentów, często ma chwile zwątpień i załamuje się. Dlatego też tak ważną sprawa jest odpowiednia i kompleksowa a przy tym profesjonalna terapia. Aby ją uzyskać wystarczy znaleźć kontakt za pomocą przeglądarki internetowej lub ogłoszeń w mediach.