Latem stawiamy na rejs po Chorwacji

Latem stawiamy na rejs po Chorwacji

Chorwacja ciągle cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Zachwyca pięknymi miastami, w których widać ślady historii. Cuda przyrody i malownicze krajobrazy każdego roku chcą oglądać steki tysięcy podróżujących. Nad wszystkim króluje oczywiście Adriatyk ze swoją krystalicznie czystą wodą. Obecnie jednym z najciekawszych sposobów na zwiedzanie tego pięknego kraju jest rejs wzdłuż pięknego państwa i otaczających go mały wysepek. Woda zawsze jest ciepła, a pogoda w okresie letnim nie zawiedzie nikogo.

Rejs z widokiem na chorwacki Adriatyk

atrakcyjne rejsy po ChorwacjiBez wątpienia Chorwacja jest jednym z najpiękniejszych krajów Półwyspu Bałkańskiego. Każdego roku odwiedzają ją setki tysięcy turystów, którzy chcą oglądać jaskinie, parki narodowe i tętniące życiem nadmorskie miasteczka. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się atrakcyjne rejsy po Chorwacji, dzięki którym możemy połączyć odpoczynek ze zwiedzaniem. Rejs jest wspaniałą formą spędzenia wakacji, czy urlopu z rodziną lub ze znajomymi. Możemy wybrać rejsy oferowane przez biura turystyczne lub wynająć jacht i zwiedzać to, co chcemy we własnym tempie. Jedno jest pewne. Pogoda zawsze będzie nam dopisywać i nie musimy obawiać się braku słońca, czy deszczu w okresie letnim. Gdy wyczarterujemy jacht, możemy dopłynąć do każdego zakątka kraju i każdej wysepki. Zawsze będziemy mieli czas na zwiedzanie i odpoczynek na wspaniałych oraz czystych plażach. To idealny sposób na poznanie nowej kultury, zasmakowania w bałkańskiej kuchni i oczywiście poznania gościnnych mieszkańców tego kraju. Gdy wybierzemy rejs zorganizowany przez biuro podróży zawsze będziemy dokładnie znali trasę podróży. Gdy decydujemy się na zwiedzanie indywidualne możemy dotrzeć do miejsc, których nie ma w standardowych programach wycieczek i wczasów. W dzień możemy opalać się na jachcie i kąpać w Adriatyku, a wieczorem dopływać do portu na kolację w jednym z nadmorskich miasteczek. To unikalna możliwość poznania nowych ludzi, ich kultury i oczywiście okazją do zasmakowania się w tamtejszej kuchni i owocach morza. Każdy rejs jest będzie niepowtarzalny i zapewni nam prawdziwy wakacyjny wypoczynek z dala od pracy i problemów życia codziennego. 

Coraz popularniejszym sposobem na zwiedzanie innych krajów i ich kultury jest udział w rejsie dookoła wybranego kraju. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż atrakcyjne rejsy po Chorwacji są alternatywą dla tych z nas, którzy nie są fanami wycieczek autokarowych. Ceny rejsów i wynajmu jachtów są bardzo przystępne. Warto więc wybrać się na taki rejs i spróbować czegoś innego, niż samo zwiedzanie, na które nie zawsze możemy pojechać z dziećmi, gdyż zwiedzanie bez kąpieli w morzu może być męczące i nudne.