Ładne plony dzięki nawożeniu truskawki

Ładne plony dzięki nawożeniu truskawki

Rośliny zwykle najpiękniej wyglądają w okresie wegetacji, gdy kwitną a ich liście są zielone i wydają owoce. Jeżeli chcemy aby wyglądały okazale co roku, czasami musimy im pomóc. Nawożenie jest niezbędna. Należy tylko trzymać się odpowiednich terminów i stosować je do odpowiedniej grupy roślin zgodnie z zaleceniami producenta na opakowaniu. Dzięki temu będziemy mieli piękny ogród.

Odpowiednie terminy w nawożeniu truskawek

nawożenie truskawekJeżeli zdecydujemy się na uprawę truskawek na własnej grządce musimy pamiętać, o jej odpowiedniej pielęgnacji. Bardzo istotną kwestią jest nawożenie truskawek. Zwykle powinniśmy to robić dwa razy do roku. Pierwszy raz powinniśmy użyć nawozu zaraz po posadzeniu nowych sadzonek na grządce. Najlepiej latem. Drugi raz warto użyć odpowiednich preparatów jesienią, kiedy to truskawki skończą plonowanie i nie będą już wydawały owoców. Pozwoli to przygotować im się do zimy i nie dopuścić do ich przemarznięcia, natomiast zasilanie wiosną pozwoli im obficie plonować latem. Dzięki temu, że zaplanujemy w ogrodzie choć jedną grządkę będziemy mogli się cieszyć obfitymi plonami i smacznymi owocami. Przy nawożeniu ważne jest trzymanie się odpowiednich terminów. Jeżeli nie wiemy jaki nawóz wybrać możemy o pomoc poprosić specjalistę z tej dziedziny lub poszukać informacji w internecie. Ważne, aby kupić preparat który będzie odpowiedni dla danej grupy roślin. Zwykle są one osobne dla truskawek. W swoim składzie mają najlepsze mikro i makro elementy dzięki którym możemy wyhodować smaczne i zdrowe owoce. Należy pamiętać, że trzeba je stosować zgodnie z dawką określoną na opakowaniu. Zbyt dużo nawozu może sprawić, że rośliny nam nie wyrosną natomiast zbyt mała może nie podziałać na rośliny w ogóle. Jeżeli chcemy mieć obfite plony należy trzymać się ściśle określonych terminów. Wtedy staniemy się dumnymi posiadaczami owoców, które będą smaczne i bardzo zdrowe. Z nich możemy robić smaczne przetwory, które staną się przysmakiem na cały rok, gdy nie mamy dostępu do świeżych owoców i warzyw. Jeżeli nie mamy ogrodu możemy je również posadzić w donicy lub pojemniku.

Jednym z najbardziej popularnych owoców latem są truskawki. Łatwo możemy je hodować samemu. Wystarczy wsadzić sadzonki w odpowiednich terminie do ogródka a potem odpowiednio je pielęgnować. Wśród najważniejszych zabiegów jest nawożenie. Wykonywane dwa razy do roku sprawi, że będziemy cieszyli się obfitymi plonami i będziemy jeść zdrowe owocowe prosto z własnego ogródka. Warto więc zainteresować się ich uprawą i spróbować samemu.