Ładne i pojemne meble łazienkowe

Ładne i pojemne meble łazienkowe

W tym roku spełnia się nasze marzenie o posiadaniu własnego mieszkania. Kupiliśmy je z mężem rok po ślubie z tego względu, że planujemy w przeciągu roku pierwsze dziecko. Mieszkanie kupiliśmy w stanie surowym i trzeba je było odpowiednio wykończyć i urządzić. Początkowo myślałam o wynajęciu profesjonalnego architekta wnętrz, ale ostatecznie stwierdziłam, że samodzielnie spróbuje wszystko rozplanować. Ostatecznie efekt wyszedł lepszy, niż się spodziewałam. Chociaż nie obyło się bez różnych wyzwań.

Kolekcja białych mebli

kolekcja lumia - meble łazienkoweUrządzanie własnego mieszkania z jednej strony jest ekscytującą przygodą, ale z drugiej też dość sporym wyzwaniem. Przekonałam się o tym w tym roku na własnej skórze, kiedy to stanęliśmy przed wyzwaniem, jakim było zaaranżówanie wnętrz naszego nowego mieszkania, zakupionego w surowym stanie. Większość pomieszczeń rozplanowałam dość szybko, największym wyzwaniem, jednak, okazała się łazienka. Nie jest ona zbyt duża, a przecież jest to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Kiedy już dobrałam odpowiednie kolory i płytki, a także ustaliłam, w jaki sposób najlepiej rozmieścić wszystkie sprzęty i meble, przyszła pora na wybór mebli. W oko wpadła mi kolekcja lumia – meble łazienkowe z tej kolekcji zachwyciły mnie prostotą, połączoną z elegancją. Docelowo chciałam bowiem, żeby łazienka łączyła w sobie nowoczesność z klasyką. Wybrane przeze mnie meble to tylko i wyłącznie meble wiszące, łącznie z podwieszaną szafką pod umywalkę. Zarówno w szafkach, jak i w szufladach znajdujących się pod umywalką, jest dostępna bardzo duża przestrzeń, w której można schować wszystkie najbardziej potrzebne rzeczy. Chodzi bowiem o to, żeby w tak małej przestrzeni nic nie było poustawiane na wierzchu, z wyjątkiem najbardziej potrzebnych płynów czy kosmetyków. Fronty wybranych przeze mnie mebli są akrylowe, a to oznacza duży połysk na ich powierzchni. Pełnią więc one rolę swojego rodzaju lustra, w którym odbija się cała przestrzeń. Jak chodzi o kolorystykę, to za dużo nie wymyślałam. Postawiłam na ponadczasową biel.

W łazience liczą się nie tylko odpowiednio dopasowane płytki, czy dobrze rozmieszczone sprzęty, ale też funkcjonalne meble. Ja, urządzając swoją łazienkę w nowym mieszkaniu, dość długo szukałam do niej idealnych mebli. Ostatecznie w oko wpadły mi meble łazienkowe w jasnej kolorystyce, wszystkie podwieszane. Zachwycił mnie nie tylko ich nowoczesny wygląd, ale też duża pojemność, co ma w małych łazienkach naprawdę duże znaczenie. Wybrane przeze mnie szafki mają biały kolor.