Książki religijne dla młodzieży

Książki religijne dla młodzieży

 

Jeżeli mamy dzieci, to z pewnością chcemy je wychowywać w wierze. Nie powinniśmy jednak ograniczać się tylko i wyłącznie do chodzenia do kościoła, dobrze jest pozwolić swoim pociechom poznać wiarę. Tutaj bardzo pomocne są najróżniejsze książki o tematyce religijnej. Może nam się wydawać, że trudno jest takie dostać, ale to nieprawda – wystarczy tylko chwilkę poszukać. Takie książki mogą naprawdę bardzo umocnić młode osoby w wierze katolickiej i dlatego właśnie zdecydowanie warto jest w nie zainwestować.

Ciekawe książki o tematyce religijnej

interesujące książki katolickie dla młodzieżyJestem młodą kobietą urodzoną w katolickiej rodzinie. Rodzice wychowywali mnie w tej właśnie wierze i obiecałam sobie, że po założeniu rodziny ja również będę uczyła swoje dzieci jak wierzyć i mieć czyste serce. Teraz jestem mamą dwójki nastoletnich chłopców. Zawsze uczyłam ich modlitw i chodzenia do kościoła, ale ostatnio poczułam, że to za mało. Pomyślałam, że świetnie byłoby, by chłopcy mogli poczytać o wierze coś poza Biblią, którą już dość dobrze znali. Myślałam bardziej o świadectwach wiary, o żywotach świętych opisanych w odpowiedni dla nastolatków sposób. Musiałam tylko znaleźć sklep, który mógłby mi zaoferować interesujące książki katolickie dla młodzieży. Na początku nie było to łatwo, dlatego poszłam poradzić się księdza z mojej parafii – uczył on w szkole, więc nie wątpiłam, że zna się na takich rzeczach i wie, co będzie odpowiednią lekturą dla nastolatków. Nie myliłam się, ksiądz podał mi kilka tytułów, a na koniec powiedział mi jeszcze o sklepie internetowym, w którym dobrze zakupić owe książki – nie zdziwiło mnie to, był to młody i nowoczesny ksiądz. Zamówiłam więc z owej strony – która okazała się kopalnią świetnych książek – te pozycje, które polecił mi ksiądz. Moi chłopcy zaczytywali się w nich z prawdziwym zainteresowaniem, więc nic dziwnego, że teraz regularnie zamawiam z owej strony i sama czasami coś poczytam. Wiem, że teraz moje dzieci są umocnione w wierze i wszystko to dzięki owemu sklepowi oraz owym książkom.

Jeżeli zależy nam na tym, by nasze dzieci poszerzały wiedzę o swojej wierze i się w niej umacniali, to książki o tematyce katolickiej będą najlepszą pomocą w tej drodze. W dobie internetu bez problemu znajdziemy sklep, w którym możemy zamówić najlepsze pozycje dla młodzieży, które na pewno ich zainteresują i przekażą im same dobre wartości. Kiedy złożymy zamówienie, a nasze pociechy przeczytają owe książki to sami z całą pewnością zauważymy naprawdę całe mnóstwo pozytywnych zmian w ich zachowaniu.