Koszenie trawy – kosiarka samojezdna

Koszenie trawy – kosiarka samojezdna

Jeżeli należymy do szczęśliwych posiadaczy domu z ogrodem, bądź działki, z pewnością zależy nam na zadbanym i pięknym trawniku. Aby jednak dobrze się prezentował, powinniśmy odpowiednio o niego zadbać. Głównym elementem pielęgnacji jest nic innego jak koszenie, do którego należy używać odpowiedniego i dobrego sprzętu. Jaka kosiarka będzie w tym przypadku najlepsza?

Jaką kosiarkę wybrać?

sprawdzona kosiarka samojezdna do trawyNie da się nie zauważyć, że w sklepach dostępnych jest mnóstwo ciekawych ofert przeróżnych modeli kosiarek. Możemy znaleźć ręczne kosiarki na dwóch kołach, łatwe w użyciu na niewielkiej powierzchni, elektryczne mało hałaśliwe, łatwe obsłudze jednak z koniecznością zwracania uwagi na kabel, który za sobą ciągniemy. Oraz spalinowe kosiarki, których zaletą jest wmontowany napęd, dzięki któremu skupiamy się tylko na kierowaniu sprzętem, a nie pchaniu ciężkiej kosiarki. Jednak dla osób ceniących swój czas oraz wygodę najlepszym wyborem będzie sprawdzona kosiarka samojezdna do trawy, która w szczególności polecana jest do dużych powierzchni ogrodu czy działki. Kosiarki samojezdne dzielą się na kilka rodzai, które różnią się od siebie atrybutami i mechanizmem, są to: traktory (odpowiednie do dużych powierzchni zielonych z małą ilością roślin, krzewów i drzew), ridery, oraz kosiarki o zerowym promieniu skrętu-ZTH (zalecana do miejsc, gdzie konieczne jest częste skręcanie, jak i manewrowanie między drzewkami i krzewami, koszą szybko i dokładnie) oraz kosiarki samojezdne automatyczne (to tzw. robot koszący, którego samodzielnie programujemy, aby w wyznaczonym przez nas czasie i na określonym obszarze kosił samodzielnie trawnik). Coraz częściej dużą popularnością cieszą się właśnie kosiarki samojezdne automatyczne, które pomagają nam zaoszczędzić mnóstwo czasu, jak i są bardzo ciche podczas swej pracy, czego nie można powiedzieć o kosiarkach spalinowych, traktorkach czy wykaszarkach. Kolejna zaleta to łatwość w magazynowaniu poprzez wielkość i odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. Z pewnością zwróci na siebie uwagę sąsiadów, którzy będą musieli samodzielnie kosić trawnik, gdy my w tym samym czasie będziemy odpoczywali z kubkiem kawy na tarasie. Jak widać, posiadanie wypielęgnowanego trawnika wcale nie musi być takie trudne.

Tylko regularne koszenie trawnika pozwoli nam osiągnąć zadowalające efekty, w postaci gęstej i pięknej trawy wokół domu, która przecież jest jego wizytówką i ozdobą. W tak idealnie zadbanym i estetycznym ogrodzie przesiadywanie z całą rodziną będzie wielką przyjemnością i cudownym relaksem.