Komputer przemysłowy a zwykły

Komputer przemysłowy a zwykły

 

Komputery przemysłowe szturmem zdobywają polski, jak i zagraniczny rynek medyczny. Szpitale i ośrodki medyczne potrzebują sprzętu, który będzie posiadał ogromną moc obliczeniową, potrzebną do wykonywania operacji na dużych plikach i danych. Takowe znajdą też swoje zastosowanie w zakładach pracy, pod które podlegają inne, mniejsze firmy i potrzebny jest dobry sprzęt mogący pozwolić na szybkie dotarcie do plików.

Jaka jest różnica pomiędzy komputerami?

komputery AdvantechW naszych polskich szpitalach komputery Advantech są często spotykane i pomagają w codziennej pracy lekarz. Główną z nich jest inna klasowość wykonania obramowań zewnętrznych. By spełniały swoje funkcje jako nadzorujące i zarządzające muszą być odporne na czynniki zewnętrzne, takie jak kurz, pył, drganie innych maszyn, wstrząsy. Są to powody, dla których w dużych fabrykach przyda się obudowa znacznie wytrzymalsza niż ta używana w pospolitych pecetach. W ten sposób uniknie się awarii, która mogłaby spowodować niepotrzebny przestój. Główną, zauważalną różnicą pomiędzy przemysłowymi komputerami a tymi zwykłymi jest ich rdzeniowość. Specjalistyczny sprzęt Single Board Computer, jak sama nazwa wskazuje, jest jednopłytkowy. Dzisiejsze komputery przemysłowe SBC są wyposażone we wszystkie dodatkowe funkcje typu Bluetooh, USB, Wifi. Oprócz tego zawierają w sobie, potrzebne do działania elementy: karta graficzna, dźwiękowa, pamięć RAM. Do podłączenia internetu są wyposażone w złącze Ethernet RS. Dla większych i mniejszych potrzeb można wybrać, czy wolimy, by nasz komputer był energooszczędny czy pobierał więcej energii, ale za to był wydajny.Tyle podobieństw, bo różnic jest więcej.Interfejs jest dostosowany do specjalnych aplikacji przemysłowych. Takowe obudowane z dodatkowym nośnikiem pamięci przyjęło nazwę Box PC. Najnowsze modele nie posiadają również wentylatora do chłodzenia go. Specjalistyczne komputery Advantech są zrobione z podzespołów podobnych do tych, które znajdziemy w niespecjalistycznych komputerach. Firma zajmuje się produkcją na skalę masową wielu produktów o zbliżonych parametrach. W kategorii Box PC / mini PC rozróżnia się kontrolery przemysłowe, do zadań specjalnych, modułowe jaki komputery BOX PC.

Mnogość komputerów przemysłowych, panelowych jaki Boxów otwiera przed nami nowe możliwości poprawy przesyłu danych. W czasach, gdzie istnieją one i są dostępne na rynku, warto przemyśleć ich zakup, by usprawnić działanie firmy. Producenci prześcigają się wymyślaniu coraz to nowych udogodnień, a przecież komputer to podstawa działalności zakładów w XXI wieku.