Kompleksowo wykonywana kontrola towarów

Kompleksowo wykonywana kontrola towarów

Przez realizowanie procesu kontroli jakości ma się na celu uzyskanie najwyższej jakości produktów poprzez sprawdzenie ich na różnych etapach produkcji. W przypadku podjęcia decyzji o imporcie, w pierwszej kolejności powinna zostać wykonana weryfikacja potencjalnego partnera biznesowego. Decydując się na import z Chin, chcemy mieć pewność, iż gotowy produkt do nas dotrze oraz będzie wysokiej jakości. Dlatego tak ważnym aspektem jest przeprowadzenie inspekcji towaru, który ma zostać wysłany z Chin do Polski.

Proces kontroli towarów z Chin

kompleksowa kontrola towarów w chinachJakość oferowanych produktów jest efektem świadomego działania wszelkich sektorów produkcji, w tym także pakowania towary i przygotowania go do transportu. W przypadku, kiedy decydujemy się na import i nie jesteśmy na miejscu w fabryce, nie jesteśmy w stanie samodzielnie dokonać takiej kontroli. Z tego właśnie powodu warto rozważyć możliwość skorzystania z usług zewnętrznej firmy, która się tym zajmie. Przydatna będzie kompleksowa kontrola towarów w chinach. Standardowo wyróżnia się cztery rodzaje kontroli jakości w Chinach, która może być realizowana na różnych etapach. Pierwszym rodzajem jest kontrola przed produkcją, której dokonuje się po wybraniu firmy zajmującej się produkowaniem towaru. Umożliwia to sprawdzenie warunków, jakie panują w fabryce w czasie procesu produkcji oraz zmniejsza ryzyko oszustwa ze strony dostawcy. Pozwala to odkryć ewentualne problemu przed rozpoczęciem produkcji. Kolejnym rodzajem jest kontrola w trakcie produkcji, która odbywa się w momencie, gdy wyprodukowane jest w granicach od 10% do 60% towaru i rozpoczęto przygotowania do jego eksportu. W tym etapie można wykryć ewentualne wady i niezgodności. Trzecim rodzajem jest kontrola przed wysyłką, która odbywa się na końcu procesu produkcyjnego (na etapie, gdy wyprodukowano między 80% a 100% towaru). Jest to fizyczna weryfikacja losowych wyrobów ze wszystkich partii, zgodnie z obowiązującymi standardami jakości, które powinny zostać spełnione.

Ostatnim etapem kontroli w czasie importu jest kontrola przy załadunku. Polega ona na sprawdzaniu, czy towary są we właściwy sposób przygotowane do transportu i właściwie zabezpieczone. Weryfikuje się więc sposób pakowania oraz jego zgodność z obowiązującymi normami, jak również szczelność kontenera. Kontrola ta przeprowadzana jest, aby mieć pewność, że produkty nie ulegną uszkodzeniu i bezpiecznie zostaną przetransportowane do miejsca docelowego. Kontrola ta odbywa się w fabryce, co daje gwarancję bezpieczeństwa zamówionych towarów.