Komfortowy pistolet do malowania

Komfortowy pistolet do malowania

Pistolet lakierniczy różni się pod wieloma względami od aerografu. W przeciwieństwie do mniejszego odpowiednika, pistolety do malowania mają chwyty, masywne zbiorniki, i ogólnie znacznie bardziej gabarytową budowę. Przestawienie się z małego aerografu na duży pistolet malarski jest dość dużym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli pistolet należy do szczególnie dużych i nieporęcznych. Po przestawieniu się na malowanie pistoletami malarskimi owy problem doskonale zrozumieliśmy.

Wygodne pistolety malarskie do prac precyzyjnych

wygodne w obsłudze pistolety lakiernicze kremlinPistolety które wybraliśmy do malowania kasków i elementów obudowy motocyklowej nie należały wcale do najgorszych, aczkolwiek szybko okazały się bardzo ciężkie i nieporęczne. Nie można było za ich pomocą tworzyć bardzo szczegółowych tworów na płaskich powierzchniach, więc nadawały się wyłącznie do malowania wstępnego karoserii czy korpusów motocykli. Koledzy mający więcej doświadczenia podrzucili nam na testy wygodne w obsłudze pistolety lakiernicze Kremlin, które znacznie lepiej nadawały się do szczegółowych zadań niż nasze poprzednie wyposażenie. Te pistolety, mimo dość znacznej wagi, miały o wiele bardziej anatomiczny kształt chwytu, ułatwiający pewne trzymanie pistoletu w trakcie malowania, zwłaszcza z użyciem wysokiego ciśnienia. Co więcej, chwyty pokryte były przyjemną w dotyku substancją, zapobiegającą męczeniu się dłoni po bardzo długiej i intensywnej pracy. Komfort pracy był również bardzo wysoki ze względu na mechanizm spustowy, podobny do spustu dwustopniowego aerografu. Tylko poprzez mocniejsze czy słabsze naciśnięcie zwalniacza można w owym pistolecie dopasować ilość farby używanej do natrysku, co zdecydowanie zwiększa możliwości malującego, i pozwala na tworzenie bardzo imponujących dzieł na dowolnej powierzchni, a nie tylko malowania jednym kolorem po płaszczyźnie. Nasi mniej doświadczeni koledzy od razu docenili łatwość, z jaką można było obsługiwać owe pistolety, i obecnie korzystają niemal wyłącznie z nich.

Do Kremlinów można dostać mnóstwo różnych akcesoriów, więc są jeszcze przydatniejsze dla osób zaawansowanych, potrafiących malować na różne sposoby. Niemal do każdego modelu pistoletu można dokupić inny rodzaj zbiornika, lub też większą odmianę, wymienne dysze lub każde inne podzespoły, czasem mogące ogromnie zmienić pracę pistoletu, i umożliwić zastosowanie technik które do tej pory nie były możliwe. Niektóre części pozwalają także na malowanie odmiennymi rodzajami farby znacznie łatwiej, tak jak choćby ciśnieniowe zbiorniki na farbę proszkową.