Kolorowe kordonki – do czego wykorzystać?

Kolorowe kordonki – do czego wykorzystać?

Od zawsze zachwycały mnie ręcznie wykonane przedmioty. Widać w nich pasję oraz talent twórcy, niezależnie od wybranej techniki. Od niedawna mam nieco więcej czasu wolnego, przez co postanowiłam nauczyć się czegoś nowego. Chciałam poznać jakąś ciekawą technikę, która pozwoliłaby mi na własnoręczne tworzenie delikatnych ozdób, które urozmaiciłyby moje otoczenie. Piękne dekoracje sprawiają, że aranżacje stają się o wiele bardziej przytulne.

Zastosowanie trwałych kordonków w rękodziele

wytrzymałe kordonki muzaZapoznałam się z różnymi technikami rękodzieła, aby znaleźć taką, która najbardziej przypadnie mi do gustu. Brałam pod uwagę skomplikowanie, potrzebne materiały oraz czas, jaki trzeba poświęcić na wykonanie danego przedmiotu. Najbardziej spodobały mi się haftowanie oraz szydełkowanie. Zakupiłam więc wytrzymałe kordonki muza oraz parę szydełek w różnych rozmiarach. Zdecydowałam się na kordonki, ponieważ pozwalają one na tworzenie pięknych i solidnych dekoracji, które pięknie się prezentują. Widziałam wykonane z nich firanki, obrusy i serwetki, a także niewielkie figurki. Postanowiłam zacząć od mniej skomplikowanych projektów, aby nauczyć się podstaw takich technik. Zastanawiałam się nad tym, ile kordonków powinnam kupić oraz jakie kolory wybrać. Stworzyłam sobie parę projektów, które chciałabym zrealizować na samym początku. Kupiłam kilka kordonków, aby mieć sporo możliwości łączenia ich w ciekawe zestawienia kolorystyczne. Pierwszą wykonaną przeze mnie rzeczą była jasna serwetka. Nie wyszła ona idealnie, jednak myślę, że nie było źle. Sporo się nauczyłam. Bardzo podoba mi się tworzenie rzeczy z kordonków – pięknie się one układają i dosyć łatwo się nimi pracuje z wykorzystaniem szydełka. Taka technika pozwala na stworzenie oryginalnych rzeczy – ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia i czas, jaki można poświęcić na dany projekt. Kolejną serwetkę zrobiłam z kordonków o nieco żywszych barwach. Ta wyszła mi już o wiele lepiej. Po jakimś czasie postanowiłam spróbować coś trudniejszego – wykonałam niewielkiego aniołka.

Kordonki doskonale nadają się do różnych technik. Mnie najbardziej spodobało się szydełkowanie. Z czasem udało mi się opanować tworzenie bardziej skomplikowanych przedmiotów, na przykład niewielkich figurek. Początkowo ustawiałam je na półkach swojego mieszkania, jednak tak spodobały się moim znajomym, że co jakiś czas ich nimi obdarowuję. Cieszę się, że udało mi się znaleźć trwałe kordonki, ponieważ dzięki nim moje prace wyglądają naprawdę dobrze. Mogę również mieć pewność, że wraz z upływem czasu będą nadal pięknie się prezentować.