Kawa od włoskiego producenta

Kawa od włoskiego producenta

Choć wydawać by się mogło, że wszystko, co związane z kulinariami ma prosty wymiar, to w rzeczywistości kultura potraw, a także przygotowywanych zgodnie z lokalną tradycją napojów, w ogromnym stopniu oddziałuje na kwestie społeczne. Bowiem większość więzi międzyludzkich rozwija się przede wszystkim za pośrednictwem znanego od lat, popularnego w większości regionów świata, trunku znanego pod prostą i niezmienną nazwą – kawa. Wystarczy jej jedna filiżanka, by dodać uroku chociażby pozornie zwyczajnemu spotkaniu towarzyskiemu.

Ziarna kawowca palone w stylu włoskim

kawy illyOtóż, w myśl powszechnie znanego porzekadła – piękno tkwi w prostocie. A jako, że Włochy uważane są za region świata z największym doświadczeniem, a co za tym idzie – również i tradycją w sztuce wypalania kawy, nie powinno zmieniać się receptur, które świetnie sprawdzają się od dekad. Palarnie włoskiego producenta cieszą się uznaniem na skalę światową już od prawie stu lat. Wypalanie ziaren kawy illy przeprowadza z ogromną dbałością, niezmiennie. Stopień palenia zazwyczaj jest ciemny, zgodnie z tradycją modnego włoskiego espresso. A jeśli już o espresso mowa, współcześnie przemysł kawowy oferuje nie tylko doskonałej jakości surowiec, który dostępny jest nawet dla mało obeznanych amatorów dobrej kawy. Ponadto, z każdym dniem rośnie liczba dostępnych urządzeń, dzięki którym w każdym domu można przygotować samodzielnie napar kawowy o zbalansowanym profilu smakowym. To nie tylko sposobność, by kształtować swoje umiejętności baristy-amatora, ale także sposobność ku temu, by nawet najbardziej zwyczajny poranek w gronie domowników nabrał lepszych barw, a przede wszystkim smaku! Wbrew pozorom jedna, mała filiżanka o odpowiedniej zawartości kofeiny, ma tak dużą moc sprawczą, czyniąc kolejne godziny po prostu bardziej pogodnymi. A by móc taką kawę przygotować, Illy oferuje wszystkim kawoszom kawę w formie typowej, tj. ziarnistej. Jednak nie lekceważy także tych, którzy nie dość, że nie posiadają młynka, to w dodatku cenią sobie wygodę, zwłaszcza o poranku. I dlatego też z myślą o nich, w sprzedaży jest dostępna też kawa mielona.

Ilu kawoszy, tyle też upodobań oraz oczekiwań względem tego powszechnie znanego napoju. Ponieważ nie zawsze jest czas i możliwość, by ze spokojem udać się do kawiarni, małą, prywatną kawiarnię można także zorganizować we własnym domu. Ekspres automatyczny, kolbowy, kawiarka, aeropress… to bez znaczenia. Uniwersalność i wyważony smak kawy Illy dostosowuje się do danej metody parzenia, czyniąc ze zwykłej kawy kawę na miarę tej z wysokiej klasy kawiarni.