Kaszmirowa miękkość damskich szali na jesienne chłody

Kaszmirowa miękkość damskich szali na jesienne chłody

jestem prawie pewna, że moda na szale nigdy nie przeminie. Doskonały w każdym zestawie ubrań, eleganckich i codziennych, na każdą porę roku oraz noszony na dziesiątki różnych sposobów jest nieodłącznym towarzyszem wielu z nas. Szal może pełnić funkcję czysto dekoracyjną lub chronić nas od zimna czy wiatru. Niezależnie jednak jak, z czym i gdzie go nosimy, warto go mieć przy sobie.

Szal z kaszmiru ekskluzywnym damskim dodatkiem 

szal kaszmirowy damski

Niejednokrotnie przekonałam się o przydatności tego niepozornego elementu garderoby jakim jest szal. Cienki i delikatny może być doskonałym rozwiązaniem na letnie wieczory, gdy upał zelżeje i choć nadal jest ciepło to w sukience z odkrytymi ramionami bywa nieco niej komfortowo. Nieco cieplejszy świetnie sprawdzi się na wycieczkach wczesną wiosną i jesienią, kiedy pogoda bywa zmienna jakby nie mogła się zdecydować czy ma być jeszcze letnia czy już jesienna. Szale w grubszej zimowej wersji pozwalają szczelnie się otulić i schować przed wiatrem, śniegiem i mrozem. Wersje letnie i jesienne dają się łatwo schować do torebki nie zajmując przy tym zbyt dużo miejsca. Oferta rynkowa szali jest ogromna. Różnorodność kolorów i wzorów pozwala na dobranie go do różnych wersji ubioru. Ich ceny kształtują się na całkiem przyzwoitym poziomie i zalezą w dużej mierze od materiału z jakiego szal jest wykonany. Szale na cieplejszą, wiosenną i jesienną pogodę najczęściej wykonuje się z bawełny, jedwabiu czy lnu, czasem z domieszką sztucznych włókien. Natomiast do szycia szali zimowych używa się różnego rodzaju mieszanek wełny, kaszmiru, wiskozy, jedwabiu i bawełny. Zdecydowanie najdroższym materiałem na taki szal będzie kaszmir. Wełna o niezwykłych właściwościach jaką jest kaszmir, pochodzi od kóz hodowanych w Azji. Sposób pozyskiwania tej wełny jest bardzo żmudny i pracochłonny co wpływa na jej wysoką cenę. Jednak odzież wykonana z kaszmiru jest niezwykle miękka i przyjemna w dotyku. Włókna kaszmirowe są lśniące i gładkie co sprawia, że taki szal kaszmirowy damski będzie ozdobą każdej kreacji.

Kaszmir jest używany do produkcji odzieży zarówno damskiej jak i męskiej. Jego włókna mają wszystkie cechy naturalnej wełny a więc doskonale izolują wilgoć i są bardzo ciepłe, nawet w najcieńszym wydaniu. Ponadto znacznie mniej się brudzą i nie gniota się. Wymagają jednak szczególnego traktowania gdyż niewłaściwa pielęgnacja może doprowadzić do trwałego uszkodzenia tkaniny. Niestety sporą wadą kaszmiru jest jego cena, wielokrotnie przewyższająca średnie ceny szali wykonanych z innych materiałów.